Kingisoovitused lastest vanaemadeni ja lao tühjendusmüük

Rahulikku jõuluootusaega meie kirjastuselt! Sel aastal me laatadel ei osale, aga olete oodatud meie kirjastuse poodi Tartu vanalinnas, kus ootel ka tasuta raamatute korvid. Oleme avatud argipäeviti 10–16 (Küütri 16).
E-poes teenindame teid aga alati! Panime kirjastuse-perega pead kokku ja siin on meie soovitused jõuluvana kotti.

Väikelastele (4–8aastastele): ette saab tellida Epp Petrone peagi ilmuva “Maal mamma juures”, kus perelugude sarjast tuttavad Marta ja Anna tutvuvad maaeluga. Kes soovib saada sisse autogrammi koos nimelise pühendusega lapsele, palun tehke ost ja andke meile tellimuse märkustes või kirja teel sellest teada enne 14. detsembrit.

Algajatele tähetundjatele soovitame Epp Petronelt ka raamatuid “Kiire hiir” ja “Tere, meie Eesti” – mõlemas on palju pilte, lihtne jutt ja suured tähed. Juurde klapib ka “Meie Eesti töövihik”

Muinasjutuhuvilistele on meil aga hea hinnaga kogumik “Võlusõnad”!

9–11aastastele soovitame meie tõestisündinud loomalugude komplekti, kus on lugusid nii emade põlvkonna elust kui ka tänapäeva loomakaitsjatest.

Teismelistele sobiks kingipakki koomiksivormis elulugu “Steve Jobs – hullult äge!” ja ühe äpardliku poisi juhtumid, “Joe Cowley täiesti salajane blogi”. Aga ka “Minu Alaska”, lugu tüdrukust, kes läks teise maailmaotsa kelgukoeri kantseldama. 

Teismelistele neidudele tooksime eraldi välja põneva loo Eesti modelli elust maailma moepealinnades – “Kassikõnd”.

Tudengieas kosmopoliidile? Kas ta on juba leidnud endale Helen Tootsi “Minu Los Angelese” ja Susan Luitsalu “Minu Dubai”?

Naistele kingikotti? Meie uutest raamatutest on mõnusad naistekad “Minu Pariis” Triin Lellepilt, “Minu Singapur” Liis Lassilt ja “Minu maailm” Susan Luitsalult. Epp Petrone reisiromaanide sarjast “Kas süda on ümmargune?” ilmus sel aastal kolmas osa, mis kõneleb Indiast, hea hinnaga saab osta ka kogu tema reisiromaani-triloogia. Eia Uusi “Minu Prantsusmaa” ja Anu Samarüütli “Minu London” on mõlemad saadaval värskete epiloogidega, tuntud headuses.

Nii naistele kui meestele? Siinkohal tekkis meil kirjastuses väike identiteedikriis: miks üldse teha soovitusi sugudepõhiselt? Kindlasti on neil mõnusatel autoritel suur fänkond nii naiste kui meeste hulgas. Jim Ashilevi “Armastuskirju teatrile”, Katrin Pautsi “Minu Praha”, Andrei Hvostovi “Kirjad Maarale”, ja kohe ilmuv Justin Petrone “Minu Viljandi”, mida saab ka ette tellida! (“Minu Viljandi” kohta infoks – kui soovite saada nimelist pühendust, siis palun tellige raamat enne 15. detsembrit ja andke meile soovist ka teada.)

Meestele kingikotti? Sobib kindlasti seiklusrikas lugu ajaloost – “Trellidega ristitud”, Mart Juure naljakogumik “Meie küla superstaar” ja Väino Uibo teatrikillud “Naeru varjus läbi elu”, aga ka “Kommenteeritud juudi anekdoodid”. “Minu” sarjast soovitame Margus Kalami “Minu Aasia”, Ivo Tšetõrkini “Minu Amazonase”, Rene Satsi “Minu Iirimaa” ja Eeva Kauna “Minu India” seiklusi.

Vanaemadele anname eraldi soovituse, sest just seda on meilt ikka laatadel küsitud. Ühe toreda vanaema seiklus sõjast pääsemisel – Kaja Kahu “Minu Liibüa” – ja sama autori õnneleidmise lugu “Minu Guatemala” sobivad kokku heaks kingituseks ja on mõlemad praegu soodushinnaga. Kindlasti sobib vanaemadele ka Siiri Sisaski lugu tema vanaemast, “Hästijätt”, ja Hille Karmi elulooline lugu “Taevas ja Maa”.

Vanaemadele-vanaisadele võiks pista kotti ka Fred Jüssi “Reisikirju” ja Justin Petrone “Kirju Eestist”!

Nostalgia-armastajatele veel: hea kink on “Minu Pärnu”, kus autor Piret Tali räägib aegadest ja kohtadest, mida enam ehk alles pole, samasse pakki sobib lisada veel nostalgiahõngulist: Lauri Räpi “Minu Tartu”, Aidi Valliku “Minu Haapsalu” ja Maimu Bergi Silueti-aegadest kõnelev “Moemaja”.

Esoteerika ja loodusravi huvilistele sobib meie kogumik “Nõid annab nõu”.
Igas eas kalliskivisõpradele? “Kalliskiviraamat”.

Erilisele kultuurigurmaanile? Kindlasti Loone Otsa “Minu Odessa”.

Erilisele keskkonnahoolikule? Epp Petrone “Roheliseks kasvamine” ja Valdur Mikita “Eesti looduse kannatuste aastad”.

Matkahullule? “Minu Šotimaa”.

Suusahullule? “Minu Austria”.

Moegurmaanile? “Minu London”.

Loodusesõbrale? “Minu Horvaatia”“Looduskirju”, aga ka meie uuest sarjast “Meie kalkunid” ja “Meie mesilased”. “Meie” sarja sünnist saab täpsemalt lugeda ka meie blogist.

Kassisõprade eri on “Minu Tenerife”, sinna juurde sobib ka “Minu kass”.

Ja koerasõpradele sobib “Minu Alaska” ja “Minu koer”.

Venekeelsetele sõpradele? Sobib eriti lastele – Epp Petrone jutud Eestimaast “Naša Estonija”.

Ingliskeelsetele sõpradele? Soovitame Justin Petrone tõestisündinud lühilugude kogumikku “Sketches of Estonia”.

Paljud siin mainitud raamatud on praegu meie e-poes kuni jaanuari alguseni müügil ülihea hinnaga.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments