E-poe ostutingimused

Veebipoe petroneprint.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Petrone Print OÜ (registrikood 11351624), asukohaga Küütri 16, Tartu 51007.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupu ostes.
Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
Makseid võetakse vastu eurodes. Makseviisideks on Maksekeskus AS poolt pakutavad pangalingid ja Visa/MasterCard kaardimaksed.
Kauba kättetoimetamise tasu oleneb ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimust vormistades.
Kauba kohta käiv teave on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ja valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tellimuse kogumaksumus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida kauba otsa saamise tõttu või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ja tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulu) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kauba saatmiskulu tasub ostja ning hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
Eesti-sisesed saadetised jõuavad ostja määratud sihtpunkti üldjuhul 2–7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimetatakse kaup kohale olenevalt riigist enamasti 7–30 kalendripäeva jooksul.
Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, nagu see on lubatud kauba katsetamiseks füüsilises poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus vähendada tagastatavat summat olenevalt kauba väärtuse vähenemisest.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab SIIT, ning saata see e-posti aadressile info@petroneprint.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise eest tasub ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv ese ei vasta tellitule (n vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul andnud kauba üle kauba vedajale.
Kui Veebipood on tagastatava kauba kätte saanud, tagastab Veebipood ostjale kogu ostjalt lepingu alusel saadud summa viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödudes, arvates taganemisavalduse saamisest.
Veebipood võib keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, olenevalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama summat, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud maksumuse.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ja nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind on Veebipoes eksituse tõttu märgitud oluliselt soodsamaks kui kauba turuhind.
E-raamatuid tagastada pole võimalik.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingu tingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ja mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Niisuguse eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
Ostjal on õigus pöörduda puuduse ilmnedes hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, saates e-kirja aadressile pood@petroneprint.ee või helistades telefonil: +372 740 4584.
Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ja kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaupa kohale toimetada.
Veebipood saadab ostjale uudiskirju ja pakkumisi ostja e-posti aadressile ainult juhul, kui ostja on sisestanud veebilehel oma e-posti aadressi ja andnud teada oma soovist otsepostitusteadete saamiseks.
Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest Veebipoele teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe kohta pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile pood@petroneprint.ee või helistada telefonil +372 740 4584.
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ja avaldust esitada SIIN. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib SIIT pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole