Minu Pariis – TELLI ETTE Triin Lellep

Ilmub
11.2020

Oh là là!

„Nii, siin peame tegema ühe akti, midagi näha ei jää, ainult käed, jalad, natuke pead, aga riideid siia pildi peale ma ei taha, see pole mingi moefoto! Ruttu nüüd, või peame siia ööseks jääma!“ kiirustab fotograaf mind tagant. Pariisi kuulsaima surnuaia vahti ei paista kusagil, nii roningi kunsti nimel südame värinal alasti hauakabelisse.

Minu lapsepõlve unelmate linna viisid mind seitsmeks aastaks modellitöö, laulmine ja… õpingud kommunistlikus ülikoolis. Enne minekut oli mul Pariisist romantiline kujutelm: Chaneli kandvad glamuursed naised, võluvad hooned Eiffeli torniga taamal, head maneerid ja gurmeeõhtusöögid ühes ohtra šampanjaga. Jah, Pariisis peaks meid ootama elu roosades värvides ehk „La vie en rose“, nagu laulis Edith Piaf. Aga elu seal näitas, et Pariisis on ka mässud, kelmid, turistide hordid, sõjaväepatrullid tänavatel ja krõbedad hinnad. Ning gurmee võib tähendada hoopis krooksuvaid konnasid ja limaseid tigusid.

Ja kuigi mu „elust roosades värvides“ sai elu suurlinnas, olen endiselt veendunud, et Pariis on üks maailma erilisemaid linnu, mida korra elus peaks kindlasti külastama!

Autoriõigus: Triin Lellep ja Petrone Print OÜ, 2020

Toimetaja: Mae Lender
Keeletoimetaja ja korrektor: Riina Tobias
Kujundaja: Heiko Unt
Kaardi kujundaja: Kudrun Vungi
Karikatuurid: Bruno Nahan
Küljendaja: Aive Maasalu
Makett: Madis Kats
Albumi fotod: Triin Lellep, Ezra Gozo Mansur, Ena Mets, Gerhard Gnannt, Pille Pattak, 123rf.com, GodefroyParis, Jean-no, Mohatatou, Olivier Ortelpa, Anna Mezentseva, Constantine Enquist, Jane Nurklik, Philippe Ouahim

Kaanefotod: Philippe Ouahim

Trükk: Greif OÜ

ISBN 978-9916-605-35-6 (trükis)
ISBN 978-9916-605-36-3 (epub)
ISBN 978-9916-605-37-0 (epub)

pehme kaas, 130 x 190 mm
224 + 16 lk

15.00 

Telli ette

Kommentaarid