Kui e-raamatut ostes esineb probleeme, siis palun pöörduda EDRK klienditoe poole:
telefon 670 0382, e-post edrk@edrk.ee.

Millega e-raamatut lugeda

arvutiga   |   lugeriga   |   nutitelefoniga   |   tahvelarvutiga

E-raamatu lugemine arvutis

Arvutiga e-raamatu lugemiseks on vaja programmi EPUBReaderCalibre või Stanza.

EPUBReader
EPUBReader töötab igas arvutis, kus on Firefox. Ava Firefox ja installi EPUBReader aadressilt http://www.epubread.comTaaskäivita Firefox. Tööriistaribal on nüüd raamatu ikoon, millele klõpsates avaneb tühi EPUBReaderi aken. Raamatu lugemiseks lohista e-raamatu fail sellesse aknasse. Raamat lisandub kataloogi ning avaneb automaatselt. Raamatuid saad lisada ka File menüüst Open File käsuga.

Calibre
Installi Calibre aadressilt http://calibre-ebook.com/download. Esmakäivitamisel avaneb seadistuste aken. Siin saad määrata, kuhu Calibre sinu raamatud salvestab ning millise lugemisseadme jaoks optimeerib. Edasised valikud määratakse vastavalt seadmele. Peale seadistamist lisa raamatud Add books menüü kaudu või lihtsalt Add books ikoonil klõpsates. Lisatud e-raamatud ilmuvad loeteluaknasse, raamatu lugemiseks topeltklõpsa raamatu nimel.

Stanza
Stanza on loodud iPhone’ile, iPadile ja iPodile ning lihtsustatud versioonina ka arvutile, sobides lugemiseks eelkõige väiksema ekraaniresolutsiooniga sülearvuti puhul. Installi Stanza aadressilt http://stanza-desktop.en.softonic.com. Käivita ning ava raamat File menüüst käsuga Open File. Stanza ei toeta e-raamatute sisukorda, järjehoidjad lisa Bookmarks menüüst.

E-raamatu lugemine lugeris

Kõige mugavam on e-raamatuid lugeda lugeriga – Kobo, Nook, Kindle, Sony, iRiver, Elonex jt. Reeglina saab lugerisse raamatuid lisada arvutist USB-kaabliga. Osadel lugeritel on kaasas oma tarkvara. Täpsemad juhised annab tootja lugeriga kaasa.

NB! Kindle kasutajad!

Kindle ei toeta EPUB-vormingus raamatuid, kuid neid saab hõlpsasti Kindle’i jaoks teisendada. Selleks installi arvutisse Calibre ja toimi nii:

Vali Calibre’is raamat, mida soovid Kindle’is lugeda ja vajuta klahvi C või paremklõpsa raamatu nimel, vali Convert Books ja sealt Convert individually. Avanevas aknas vali ülal paremalt rippmenüüst Output format ning sealt MOBI. Klõpsa OK. Programm teisendab su raamatu Kindle’ile sobivasse formaati minuti-paariga. Ühenda Kindle arvutiga. Kui luger on ühendatud, tekib Calibre´i tööriistaribale ikoon Send to device. Vali raamat, klõpsa ikooni Send to device ja raamat kopeeritakse Kindle’isse. Nüüd võid Kindle’i arvuti küljest eemaldada ja lugema asuda.

E-raamatu lugemine nutitelefonis

iPhone:

Lohista arvutis EPUB fail iTunesi aknasse. iTunes lahterdab ta vastavasse sektsiooni. Seejärel installi telefonis App Store’ist tasuta rakendus iBooks. Ühenda iPhone arvutiga ja iTunesi seadistustes määra, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni telefon iTunesiga. Käivita iBooks, vali raamat ja naudi lugemist.

Android telefon:

Käivita Android Market ja installi tasuta Aldiko Book Reader. Ühenda telefon USB-kaabli abil arvutiga ja vali ühenduse tüübiks Disk drive. Windowsis tekib telefoni SD-kaart uue kettatähisena (nt D või E) ja Macil ilmub see kettaseadmena desktopile. Kopeeri e-raamatud telefoni kausta eBooks/import. Eemalda telefon arvuti küljest ja käivita Aldiko. Vali menüüst Import. Aldiko tuvastab ja jaotab lisatud raamatud autorite järgi kaustadesse. Raamatu lugemiseks ava menüüst Bookshelf ja kopsa sõrmega raamatul.

E-raamatu lugemine tahvelarvutis

iPad:

Lohista arvutis EPUB fail iTunesi aknasse. iTunes lahterdab ta vastavasse sektsiooni. Installi iPadi App Store’ist tasuta rakendus iBooks. Ühenda iPad arvutiga ja iTunesi seadistustes määra, et sünkroonitaks ka raamatuid ning sünkrooni iPad iTunesiga. Käivita iBooks, vali raamat ja hakka lugema.

Android tahvelarvuti:

Käivita Android Market ning installi tasuta Aldiko Book Reader. Kopeeri e-raamatud tahvelarvutisse ja käivita Aldiko. Vali menüüst Import. Aldiko tuvastab ja jaotab lisatud raamatud autorite järgi kaustadesse. Raamatu lugemiseks ava Bookshelf ja kopsa sõrmega raamatul.

– See more at: http://www.edrk.ee/millega-lugeda/#sthash.qjNQoTOU.dpuf

Info on pärit lehelt http://www.edrk.ee/millega-lugeda/

Probleemide korral abistab EDRK klienditugi: telefon 670 0382, e-post edrk@edrk.ee.