Marta kargab Epp Petrone, Piia Maiste

Ilmub
2024

Raamatust „Marta varbad“ pärit kolmeaastane Marta on tagasi! Kui „Marta varvaste“ lõpus ootab Marta uut suve, siis nüüd ongi uus aastaring käes. Uues suves, uues sügises, uues kevades ja uues talves avastab ta oma emme ja issi ja naabripoiss Tannu kõrval maailma. Tekstis on teadlikult palju kordust, lihtsaid lauseid ja lastele mõistetavat sõnamängu. On arusaama, et iga uus on tegelikult juba varem olnud, selles teadmises on turvalisust, aga ka uue õppimist ja tasapisi edasiminekut.

See maagilisse realismi kalduv lühilugude kollektsioon on mõeldud 2–4aastastele, nagu ka raamat „Marta varbad“. Veidi vanematele (5–8aastastele) on mõeldud sama sarja jätkuraamatud „Anna hambad“, „Leena peenar“, „Kurru-Nurru vurrud“, „Lennukiga lõunamaale“ ja „Maal mamma juures“. Samade tegelastega raamatud on ka „Meie Eesti“, „Tere, meie Eesti!“ ja „Meie Eesti töövihik“.

Teksti autoriõigus: Epp Petrone ja Petrone Print OÜ, 2021
Piltide autoriõigus: Piia Maiste ja Petrone Print OÜ, 2021

Keel ja korrektuur: Triinu-Mari Vorp
Kunstnik ja kujundaja: Piia Maiste

Trükk: Greif OÜ

ISBN 978-9916-605-81-3

kõva kaas, 195 x 195 mm
72 lk

Samalt autorilt:Epp Petrone

Kommentaarid


Külaline
Epp Petrone
4 kuud 21 päeva tagasi

Selle raamatu kirjutasin lugejate tellimusena: kuna 3aastastele mõeldud “Marta varbad” oli nii populaarne ja ettelugejatel peas, palusid nad midagi uut.
Nii ma tegingi täiesti teadllikult uue raamatu (“Marta varbad” omal ajal sündis ju kogemata, lapsele sünnipäevakingiks).
See raamat koos teise Marta-raamatuga on perelugude sarjas koku kuuluvad: nad on kõige noorematele. 2-4aastastele.
Tundsin helgust ja nostalgiat seda teksti kokku pannes, sest sirvisin oma laste titepõlvepilte ja oma päeviku- ja blogiposte sellest ajast. Nii palju lugusid! Ja neid jäi veel varuks.
Sellele vanusele taas kirjutama hakata ei olnud keeruline, häälestus tuli kiirelt (ja see on tõesti natuke teine lainepikkus kui 5-8aastastele, kellele on ülejäänud sari mõeldud).