Kust tuli pilv? Epp Petrone, Kamille Saabre

Ilmunud
11.2011

See on raamat lastele ja lapsemeelsetele.

Teksti autor Epp Petrone: „See lugu juhtus minuga, kui olin kuueaastane ja maal vanaema-vanaisa juures. Oli mu viimane suvi enne kooliminekut, kui ühel päeval nägin pärnapuu lähistel seda, kuidas ime sündis.”

Raamatu illustreeris Kamille Saabre.

NB! Seda raamatut ostes annetad 64 eurosenti, mis läheb hästi õppivate lastekodulaste stipendiumiks. Täpsemalt saab sellest heategevusprojektist lugeda lehelt www.dharma.ee.

Samalt autorilt:Epp Petrone

Kommentaarid


Külaline
Pille
11 aastat 1 kuu tagasi

Meie 3aastase tütre lemmikraamat (vist juba aasta kui ei eksi). Lemmiku all ei pea ma silmas lihtsalt lemmikraamatut, vaid midagi, mis võetakse voodisse kaasa, mida küsitakse esimese asjana kui silmad avanevad ja midagi, mis on nii palju kordi läbi loetud, et on korduvalt teibitud. Teinekord kui talle seda loen ja mõne koha peal toppama jään, tuleb ta mulle appi ja ütleb mis sõna järmisena tuleb.

Külaline
Geiti
11 aastat 11 kuud tagasi

Minu kahe ja poole aastane poeg armastab neid pilte siin ja kuulab päris suure huviga

Külaline
EPP PETRONE
13 aastat 1 kuu tagasi

Aitäh hea sõna ja terava pilgu eest… Aga kas on võimalik, et see seal pildil on hoopis vint?

Külaline
Helen
13 aastat 2 kuud tagasi

Kommentaar 4-aastaselt kuulajalt: “Niiii mõnus raamat. Loeme veel korra!” Kuna see raamat sattus meil autosse, siis oleme seda nüüd juba nii palju lugenud, et mul hakkab tekst pähe jääma:)
Mulle kui loodusshuvilisele jäi natyke silma, et ühe viimase lindudega pildi peal on ka leevike… keda paraku Eesti suves ei kohta ning kes meil vaid talvitub. Lastel on sellisest bioloogilisest täpsusest muidugi savi, aga ma ei tea, äkki mõni suurem laps imestab ka…

Igatahes väga õnnestunud raamat!

Külaline
lugeja
13 aastat 2 kuud tagasi

Väga ilus ja armas raamat, sõna parimas tähenduses sentimentaalne ja romantiline. Lapsepõlve maagiat on nii hästi tabatud. Ma ootan teie naiskonna järgmisi raamatuid!
Muide. Kuidagi teistmoodi kui muud eesti lasteraamatud, kuigi ma ei oskagi seletada, mis mõttes. Mõjub nagu tõlgitud väliskirjandus. Võibolla sellepärast, et ilusaid pilte on nii palju!

Külaline
Kirsti
13 aastat 2 kuud tagasi

Mulle ka väga meeldis see raamat. Tekst on tavapärasest teistmoodi, mõjuv oma tunnetuslikkuses, koguni nii, et raamatu lõpus oli mul pisar silmas. Ja pildid meeldisid ka väga oma värvikülluses-ja julguses.

Külaline
EPP PETRONE
13 aastat 2 kuud tagasi

Aitäh.
Heler, ma ei tea, miks Kamille otsustas selle oksa nii teha. Ilmselt lihtsalt selleks, et näidata, kuidas laps seal just roninud oli.

Külaline
HELER
13 aastat 2 kuud tagasi

Mul pole lapsi, aga ostsin ikkagi selle raamatu, see tõesti polegi (ainult) lasteraamat.
Ainult üks küsimus – miks kaanel oks on murdunud? See läks minu jaoks raamatu ülejäänud voolavast maagilisest maailmast lahku. Ma ei näinud sellele põhjust, samal ajal, kui ma igale muule sõnale ja pildidetailile näen põhjust.

Külaline
Tiina
13 aastat 2 kuud tagasi

Imeilus raamat! Pildid on huvitava rakursi alt, tavapäratult värvikad ning tabavad nii hästi loo emotsiooni. Mul on väga hea meel, et just seesugune, veidi mõtlik lasteraamat on kaante vahele saanud. Natuke oleks justkui idamaa hõngu segatud sellise lapsepõlve-Eesti suvega. Õnnestunud!