MinuSetomaa_kaas
12,00 €

Ilmunud
07. 2019

2014. aasta augustis valib rahvas mu ülembsootskaks ehk seto kuninga Peko asemikuks maale, mis asub 12 000 (ja võibolla enamagi) inimese südames. See maa on Setomaa.
See maa ei asu aga ainult südametes, vaid ka kahes riigis: suurem osa praeguse Venemaa territooriumil ja väiksem osa Eestis. Igal aastal kuningriigi päeval valimegi Setomaad valitsema ülembsootska.
Peale kuningriigi on meil oma laul: seto leelo, mis on kantud Unesco vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Meil on oma keel, lipp, vapp, hümn, kongress ja isegi oma raha.
Siinne raamat on minu lugu sellest, kuidas laveerida mitme armastuse vahel. Kuidas mahutada ellu maailmaparandamine, oma väikesed lapsed, tunded Setomaa vastu ja nendega seotud kohustused? Kirjutasin oma lugu nii ülevatel laineharjadel kui ka oigamapanevas kaotusvalus. Samal ajal astusin suure sammu isiklikul arenguteel. Keda ülembsootska valitsemissau kiior on kord puudutanud, ei muutu enam kunagi endiseks!
Raamatuga tähistame Eesti 100. sünnipäeva.

Ilmumisandmed

Autoriõigus: Annela Laaneots ja Petrone Print OÜ, 2019

Toimetaja: Helen Külvik
Keeletoimetaja ja korrektor: Riina Tobias
Seto keele toimetaja: Õie Sarv
Kujundaja: Heiko Unt
Kaardi kujundaja: Kudrun Vungi
Küljendaja: Aive Maasalu
Makett: Madis Kats
Albumi fotod: Annela Laaneots, Merlin Lõiv, Ülle Pärnoja, Mirjam Nutov, presidendi kantselei, valitsuse pressibüroo, Aarne Leima, Holger Berg, Evelin Urm

Kaanefoto: Harri Sundell
Autori foto: Merlin Lõiv

Kommentaar

  1. Tere, Marju
   Aitäh tähelepanu pööramast. Üks meie “Minu” sarja kohta käivatest keelesoovitustest on kasutada võimalikult vähe suurtähti. Kuna Unesco võib EKI järgi kirjutada nii- ja naapidi, siis valis keeletoimetaja ka seekord väiketähelise variandi. Oleme neid keelesoovitusi (enda ja keeletoimetajate tarvis) kirja pannes igati arvestanud õigekirjareeglitega. Usume, et väiketäht ei vähenda austust Unesco kui organisatsiooni vastu.
   Tervitades
   Triinu-Mari Vorp
   kirjastaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga