Vanaema hoidised / viimased eksemplarid! Väike Myy

Ilmunud
2024

Kui hakkasin aastakümneid tagasi hoidistega katsetama, olid mu lapsed väikesed, pood kaugel ja pahatihti polnudki sealt midagi võtta. Tuli hakkama saada sellega, mis kodus olemas – see tähendas, et olemas olema pidi palju. Juurvili keldris, rasv, liha ja moosid-salatid-supipõhjad purkides, liha ja kapsad tünnis, seened ja kurgid hapnemas, õunad-seened kuivatatud, samuti maitseroheline ja ravimtaimed. Suitsuliha sahvris rippumas, kala kuivas ja marineeritult purgis.

Minu hoidised säilivad hästi ka siis, kui ei ole spetsiaalseid hoiuruume; nad on kasutatavad mitmel moel, neid saab teha käepärastest toorainetest. Ning veel üks kriteerium: mulle meeldib, kui minu riiulitelt leiab midagi teistsugust, üllatavat.

Väike Myy,
suure pere vanaema
Rõugõ kihelkonna veerel

Autoriõigus: Ülle Solovjova ja Petrone Print, 2023

Toimetaja: Epp Petrone
Keel ja korrektuur: Riina Tobias
Fotod: Epp Petrone, Kairi Sakla, .lle Solovjova, 123.rtf, Canva.com, Dreamstime.com, Freeimages.com, Pexels.com, Pixabay.com, Stocksnap.com, Unsplash.com
Kujundus: Ande Kaalep

Trükk: Greif

ISBN: 978-9916-678-65-7

kõva kaas
128 lk

Kommentaarid


Külaline
Epp Petrone
4 kuud 24 päeva tagasi

Hea insipireeriv kaaslane neile, kes hoidiseid teevad, aga ka neile, kes tavaliselt ei tee, kuid võibolla soovivad midagi natuke proovida, midagi sellist, mida poest ei saa, näiteks roosimoosi. Selle raamatu visuaal oma nostalgianõude ja laudlinadega on kuidagi nii turvaline, helge ja lootusrikas – ka niisama sirvida, isegi kui moosi- või marinaadiplaane pole.