Vanaema kokaraamat / Taas saadaval Väike Myy

Ilmunud
10.2023

Olen elupõline maainimene ning retsepte kogunud neli aastakümmet, neid täiustades ja suupärasemaks muutes. Siia raamatusse retsepte valides lähtusin põhimõttest, et need oleksid kergesti kättesaadavatest ja odavatest toiduainetest, aga samas mitmekesised ning lihtsalt valmistatavad ka siis, kui ei ole abivahendeid ega isegi elektrit.

See raamat ei ole mõeldud kaalujälgijatele ega pretendeeri kohale klassikaliste kokaraamatute seas, vaid on heietus ning nipikogumik nõukogudeaegsetest toimetamistest köögis, ajast, kui ei olnud välismaiseid puu- ega köögivilju. Omakasvatatud toorainest tuli teha maitsev toit!

Olen püüdnud säilitada vanade toitude retsepte. Et jätta oma jälg maitsete ja lõhnade maailma ja uute sugupõlvede teadvusse, isegi kui nad ei tea, kelle jäljed need on, nii nagu minagi ei tea, kes mu esiemadest on sadu aastaid tagasi keetnud sedasama oa- või hernesuppi. Aga supp ise on ikka sama, see jääb!

Väike Myy
suure pere vanaema
Rõugõ kihelkonna veerel

Autoriõigus: Ülle Solovjova ja Petrone Print OÜ, 2023

Toimetaja: Epp Petrone
Keel ja korrektuur: Riina Tobias
Fotod: Tuuli Mathisen, Epp Petrone, Kaisa-Maarja Pärtel, Kairi Sakla, Ülle Solovjova ehk Väike Myy, 123.rtf, Canva.com, Dreamstime.com, Freeimages.com, Freepik.com, Pexels.com, Pixabay.com, Stocksnap.com
Kujundus: Ande Kaalep

Trükk: Greif OÜ

ISBN 978-9916-678-96-1 (köites)

kõva kaas, 150 x 215 mm
144 lk

Kommentaarid