Kui Emma kadus Wendy Walker

Ilmunud
12.2020

Ühel õhtul kaovad jäljetult 15aastane Cass ja tema 17aastane õde Emma. Merekaldalt leitakse perekonnale kuuluv auto, kuid uurijad ei suuda välja selgitada, mis tüdrukutega juhtus.

Ilma ühegi vettpidava tõendi või usaldusväärse selgituseta naaseb Cass kolm aastat hiljem koju… aga ilma õeta. Ta räägib röövimisest ja sellele järgnenud erakuelust salapärasel saarel, kus teda koos õega kinni hoiti.

Kohtuekspertiisi psühholoogi Abby Winteri arvates ei klapi aga Cassi loos kõik omavahel kokku. Nartsissistliku isiksusehäire eksperdina kaevub ta tõe leidmiseks sügavale perekonna ajaloosse. Ta pöörab pilgu nii tüdrukute emale – piltilusale edevale naisele – kui ka kasuisale ja kasuvennale, kahele “põnevalt ohtlikule” mehele. Abby avastused paljastavad klantspildi taha peituva väärastunud perekonna. Kus on aga Emma? Kes kaitseb keda ja kes valetab? Kas nartsissistlik isiksusehäire on nakkav, päritav, õpitav, kas katkisest peremudelist on võimalik end lõpuks välja murda?

See on haarav lugu, mis annab samas lugejale võimaluse end psühholoogia vallas harida.

Originaali tiitel:
Emma in The Night
Copyright © Wendy Walker, 2017

Eestikeelse raamatu väljaandja:
© Petrone Print OÜ, 2020

Tõlkija: Aet Karolin
Toimetaja ja korrektor: Triinu-Mari Vorp
Kujundaja: Ande Kaalep

Kaanefoto: Bas Glaap

ISBN 978-9916-605-45-5
ISBN 978-9916-605-46-2 (epub)
ISBN 978-9916-605-47-9 (epub)

Trükk: Tallinna Raamatutrükikoja OÜ

pehme kaas, 135 x 210 mm
272 lk

16.00 

Laos

Kommentaarid


Külaline
Epp Petrone
3 aastat 14 päeva tagasi

Lugesin kümnete kaupa inglisekeelseid kriminulle, kui plaanisin meie kirjastusele midagi “psühholoogist ja haaravat” leida. See lugu haaras mind avalehest peale ja pole siiani lahti lasknud. Huvitav võimalus saada mõtteainest düsfunkstionaalsete perede nn haige DNA osas. Ka psühholoog-detektiiv ei ole igav tegelane, vaid sellesama DNA kandja.