Varesetund Fred Jüssi

Ilmunud
12.2023

Kas sa oled kunagi hommikul heinalakas ärganud pääsulinnu vidina peale? Kes on Rasva-Ants? Kelle pessa muneb kägu? Kes see laulab „sit-si-kleit“? Kes toob päevasooja, kes toob öösooja, kes toob lõunasooja? Kes on targem, tuvi või vares? Kes on sipelgate „lehmad“? Kuidas oravale pähkleid pakkuda? Kes on hiirehunt? Mille poolest on hunt metskitsedele hea?
Siin kaante vahel on lood meie lindudest-loomadest, suitsupääsukesest hallhundini. Lugude autor on armastatud loodusemees Fred Jüssi.
Paljude lugude juurest leiab QR-koodi, mis viib tegelase hääleni ja vahel lausa videoni.

Samast sarjast: Kaja Sepp “Kassiiseloom”, Kerttu Soans „Inimene puudlinahas“, Loone Ots “Kasvuhoonekoerad” ja Epp Petrone “Hiir püksis”.

Lood on varem avaldatud ajakirjas Täheke (aastail 1973, 1978, 1992, 1994), ajakirjas Eesti Loodus (1974) ning raamatus „Räägi mulle rebasest“ (1987 ja 2006).
Aitäh keskkondadele loodusheli.ee, xeno-canto.org, elurikkus.ee linnu-loomahäälte eest, mida siin raamatus kuulata saame. Aitäh linnu-loomavideote eest, Eesti Jahimeeste Selts, Looduse Aabits, RMK, Karl Adami, Tiit Hunt, Jaan Kronberg, Sergei Listov, Tarmo Mikussaar, Maria Molotova, Kaspar Reili, Ahto Täpsi, Ainar Unus ja Tõnu Viibur.
Aitäh Eesti kultuurkapitalile toetuse eest.

Autoriõigus: Fred Jüssi ja Petrone Print OÜ, 2023

Koostaja ja toimetaja: Epp Petrone
Konsultandid: Lennart Lennuk, Rauno Veeroja
Keel ja korrektuur: Riina Tobias
Joonistused ja kujundus: Ave Teeääre

ISBN: 978-9916-678-97-8

Trükk: Greif OÜ

Kommentaarid