Tenerife pihtimused Joe Cawley

Ilmunud
09.2016

Kuidas paradiisisaarel ellu jääda

Kui Joe ja tema elukaaslane Joy otsustavad sinnapaika jätta kalakauplemise töö külmas ja masendavas Põhja-Inglismaa väikelinnas ning minna Tenerife päikesepaistesse baari pidama, siis kujutavad nad hoolimata baaripidamise kogemuse puudumisest ja täiesti tühjadest taskutest ette, et ees ootab paradiis mere ääres, kus neid kannavad soe päike, pehme liiv ja pidevad siestad.

Pärast Tenerifele saabumist tundub, et taevas võib kodust kaugemal olla küll sinisem, ent rohi ei ole seal kohe kindlasti rohelisem. Kui esimene ehmatus on möödas, avaneb nende ees populaarse puhkusesaare ja selle uusasunike lõbus-naljakas maailm, milles nad end tasapisi üha kodusemalt tundma hakkavad.

Raamat on hädavajalik lugemine neile, keda pole siiani maha jätnud unistus kolimisest soojemasse kliimasse. Või neile, kes tunnevad kihku kirjutada köögikapi peale „Tšau-pakaa, ma nüüd lähen, ärge mind tagasi oodake!“, ehkki raha hoiupõrsas nagu polegi. Need seiklused on pöörased, kuid seda kuhjaga väärt.

***

Joe Cawley on tunnustatud reisikirjanik ja ajakirjanik, kes on kirjutanud kaastöid Sunday Timesile, Guardianile, Observerile, Independentile jpt väljaannetele. Briti reisikirjanike gild hääletas tema esimese raamatu „Tenerife pihtimused“ parimaks reisijutustuseks. Ta elab oma pere ja muude metsikute tegelastega Tenerife mägede vahel. Kitsed ei ole tema sugulased, ehkki väidetud on vastupidist.

Originaali tiitel:

More Ketchup than Salsa. Confessions of a Tenerife Barman

Copyright © Joe Cawley, 2012

Eestikeelse raamatu väljaandja:

© Petrone Print OÜ, 2016

www.petroneprint.ee

Tõlkija: Tanel Veske

Toimetaja ja korrektor: Urve Pirso

Makett: Madis Kats

Kujundus: Heiko Unt

Küljendus: Aive Maasalu

ISBN 978-9949-587-04-9 (trükis)

ISBN 978-9949-587-05-6 (epub)

Trükk: Tallinna Raamatutrükikoja OÜ

pehme kaas, 130 x 190 mm
344 lk

Läbi müüdud

Ostan e-raamatuna

Kommentaarid