Mustamäe valss Loone Ots

Ilmunud
05.2012

Kultuuriloolase ja pedagoogikateadlase Loone Otsa mälestusteraamat pakub vaateid lähiajalukku, täpsemalt aastatesse 1966-1984. Seda ajavahemikku on seni käsitlenud vaid üksikud memuaristid, kellest keegi pole luubi alla võtnud massiehituse esimest produkti Mustamäed. Ühe pere loo kaudu salvestatakse ajastu dokument, mis ulatub nõukogude võimu tulekust süvastagnatsioonini.

Raamatu põhitegevuspaik on 60 000 elanikuga Mustamäe, 1960. aastate inimeste unistus. Läbi huumori- ja satiiriprisma kirjeldab autor nõukogudeaegse magala rajamist ja kasvamist, defitsiidikaubandust jm, lisaks kirkad koolielukirjeldused, taustal 1980. aasta olümpiamängud ning noorterahutused.

Raamat tutvustab inimesi, keda juhuslik valik määras elama Mustamäe tüüpelamus, selgitab, mis sundis neid sinna kolima, ja näitab, kuidas nende valikud määrasid ühe 1965. aastal sündinud põlvkonna esindaja saatuse ja kuidas poliitika mõjutas elu ka pärast stalinismi. Kirjeldustes näeme omaaegseid tuntud kultuuritegelasi ja poliitikuid. Loone Otsa mälestusteraamat on väärtuslik kultuuridokument, mis käsitleb nõukogude elu mikroajaloo võtmes. Raamatut illustreerib rikkalik fotomaterjal.

Kommentaarid


Külaline
ene
10 aastat 9 kuud tagasi

Väga hea raamat, mõnusa huumoriga kirjutatud.
Selle peaks vene keelde tõlkima.Võrdlesin teda Sillamäega,seda lõpuni lugeda ei viitsinud.

Külaline
Maiu
10 aastat 10 kuud tagasi

Mulle väga meeldis see raamat, esimesest lausest peale haaras ja ja köitis viimaseni. Aitäh!

Külaline
Britt
11 aastat 5 kuud tagasi

Pean Õps-ile vastu vaidlema. Minule meeldis just raamatu algus, sest sellel oli mingisugune oma lugu. Hiljem hakkasid emotsioonid juba korduma ja ka uudset infot oli vähem. Siiski on tegu väga hea raamatuga!

Külaline
Õps
11 aastat 7 kuud tagasi

He he, lugesin edasi ja pean mainima, et olen olnud Kääpa koolis Su onu – tädi kolleeg, küll aga lühikest aega 🙂

Külaline
Õps
11 aastat 7 kuud tagasi

Raamatu algus venis ja mõjus mittevajalikuna. Mida lehekülg edasi, seda mõnusamaks lugemine läks (olen autoriga samaealine , Võrust). Natuke tahan Külliga ka nõustuda…

Külaline
Mart
11 aastat 8 kuud tagasi

Tänan autorit lugemiselamuse ja äratundmisrõõmu eest, just 7 kk osas.See mõjus suisa vabastavalt 😀

Külaline
Külli
11 aastat 9 kuud tagasi

Väga üleolev ja irooniline suhtumine Mustamäe elanikesse ning inimestesse.Mustamäel elas neil aastatel palju toredaid peresid ning sõbrannadest ja mängukaaslastest puudust ei olnud.Suhtlen mõnega neist tänaseni.
Sellest raamatust jääb mulje, et enamus Mustamäe elanikest oli joodikutest lumpen ning nende hulka oli ära eksinud üks viisakas perekond, kus ema ja tütar olid teistest mitu kilomeetrit kõrgemal ja enesest üliheal arvamusel.