Ilmunud on raamat „Minu Herson. Kirjad Ukrainast“, ootame kõiki esitlustele!

Viktoria Berezina sulest on ilmunud raamat „Minu Herson. Kirjad Ukrainast“.

Kunstnik Viktoria elas seitse kuud okupeeritud Hersonis. Ta kajastas kodulinnas ja Ukrainas toimuvat igapäevaselt, olles kirjavahetuses Tartus ja Peipsiveerel tegutseva galeristi Raul Oreškiniga. Kirjavahetusest kujunes avalik sõjapäevik ning autori siirad emotsioonid puudutasid paljusid. Tallinnas Venemaa saatkonna ees loeti Viktoria kirju ette ning need pälvisid Kultuuri Teo auhinna. Viktoria ja Raul näitasid meile, et kultuur võib olla tõhus võitlusvahend. Need kirjad saavad osaks kollektiivsest mälust, seovad meid kindla aja ja kohaga ning ei lase meil minevikku unustada, aga aitavad tulevikku rajada.

Ootame teid esitlustele. Juba sel laupäeval, 11. novembril, Dnepri parema kalda vabastamise aastapäeval esitleme „Minu Hersoni“ Tartu Tasku keskuse Rahva Raamatus. Esitlus algab kell 11. Viktoriaga vestleb Raul Oreškin ning abiks on ka ukraina-eesti tõlk Daniel Rygovsky.

Ka Tallinnas tuleb esitluskolmapäeval, 15. novembril kell 17 Tallinna vanalinna Rahva Raamatus, kus autoriga vestleb „Minu Ukraina“ autor Jaanika Merilo. Kohtuvad kaks Ukrainat: milline oli see maa enne sõda ja milline sõja puhkedes.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments