“Minu Tšiili” esitlus koostöös YFUga

„Minu Tšiili. Vahetusõpilase rõõmud ja rumalused” räägib tol hetkel vaid 16aastase tüdruku õpilasvahetuse kogemusest kaugel Lõuna-Ameerikas. Raamatu autor Liisi Lõo on seni kõige noorem „Minu”-sarja kirjutaja, olles raamatu ilmumise ajal vaid 21aastane.

„Liisi raamat ei ole pelgalt Tšiili reisiraamat, vaid peaks olema huvitav lugemine noortele, kes plaanivad ise välismaale õppimaminekut, ning ka nende vanematele, kel on kindlasti palju küsimusi õpilasvahetuse kohta. Liisi on hea lugude jutustaja ning raamatudialoogid loovad vaheda pildi särtsakast Ladina-Ameerika elust ning inimestest,” ütleb raamatu kirjastaja Kairit Lillepärg.

Liisi sattus aastaks Tšiili elama ja õppima tänu rahvusvahelisele mittetulundusühingule YFU (Youth for Understanding), kes on Eestis tegelenud ülemaailmse õpilasvahetusega juba 20 aastat.

„Oleme väga õnnelikud, sest nüüd on tänu Liisile ja Petrone Printile jõudnud meie kõigini kauaoodatud võimalus elada läbi üks vahetusaasta välismaal, kodust lahkumata. Vahetusaasta ei ole mingi tavaline aasta, see on aasta, mil minnakse kaugele, et avastada ennast ja maailma, õppida ära uus keel ja kultuur, saada uued sõbrad ja ka uus perekond, kes on avanud oma uksed maailmale. Noorte huvi välismaa-võimaluste vastu aina kasvab. Raamat aga toob välja ka võimalikud raskused ja eneseületuskohad, sest välismaal ei oota meid ainult pudrumäed ning kõike ei tehta ette ja taha ära. Ise tuleb olla aktiivne, et leida endale uued sõbrad.” (Oliver Kontram, YFU Eesti MTÜ tegevdirektor)

„Minu Tšiilit” esitleme koostöös YFUga neljapäeval, 27. oktoobril kell 18 Solarise aatriumis. Õhtu peategelane, raamatu autor Liisi räägib nii raamatu sünnist kui eredamatest seiklustest teisel pool ookeani. Külla on kutsutud YFU vahetuspere Eestis, kes on mitmete aastate vältel andnud vahetusaasta kogemuse paljudele välisõpilastele. YFU vabatahtlikud meisterdavad huvilistele rinnamärke ning Ladina-Ameerika rütmide saatel on kõikidel külalistel võimalik maitsta tšiilipäraseid suupisteid.

Esitlusel müügil soodushinnaga raamat.

YFU Eesti MTÜ tegevdirektori Oliver Kontrami pikemat kirjutist raamatu kohta loe kirjastuse blogist.

Lisainfo esitluse kohta:
Sanna Lutsoja
esitluse peakorraldaja
sanna@yfu.ee
tel 5323 4557

Kairit Lillepärg
Petrone Print, kirjastaja
kairit@petroneprint.ee
tel 5667 5669