Meie taaskasutus Kiti Põld

Ilmunud
11.2023

Prügikasti pole olemas!

Mis saab, kui anda vanavarahullule taaskasutajale kätte terve tühi elumaja? Taaskasutuse luitunud lipp tõmmatakse uljalt vanasse vardasse! Hoogsas loos näeme, kuidas piiratud vahendite, kuid terve mõistuse ja sooja suhtega kõigesse vanasse renoveeritakse räämas hoonet ja ehitatakse uut elu. Paljuski tänu taaskasutusmaterjalidele muutub äärelinna majakarp aegamööda ainulaadseks koduks. Uudishimu ja julge katsetamise kaudu sünnib isevärki plaane ja loomingulisi leidmisi. See on lugu paarist, kellel oli julget pealehakkamist, keevalist loomelusti, kirgas unistus ja palju jonni. Olmepoeesiaga pikitud jutustus on omalaadne armastuskiri perele ja kodule.

Peale majalugude saame teada, kuidas autor on korraldanud täikasid ja milline on tema kaltsuvaib. Muhedalt pihib ta ka põhjalikke läbikukkumisi. Lisaks isiklikele kogemustele sisaldab mosaiigilik raamat taaskasutuse lugusid laias kaares: nii kaugelt teiselt poolt ookeani kui ka maja tagant kompostikastist. Valgust heidetakse vanakraamile, pilke paranduskultuurile ja prügile. Vaadeldakse tööstuslikku, kaubanduslikku ja isegi kasutut taaskasutust. Ei ole see ei memuaar ega manuaal, kuid siiski nii ühte kui teist ja palju rohkem veel. See on midagi otse elust: Eesti kõige läbimõeldum taaskasutuslik kogemuslugu!

20.00 

Laos

Kommentaarid


Külaline
Epp Petrone
6 kuud 17 päeva tagasi

Mulle väga meeldis see raamat. Esiteks, tugev keel, täitsa nii tugev, et kohati pidi mõnda lauset üle lugema ja tajuma ja siis ahhaa!-elamuse saama. Mulle selline keel meeldib.
Teiseks, tugev isiksus. Selline, kes muudab maailma enda ümber, paneb ka euroremondi ja lihtsate lahendustega harjunud töömehed teistmoodi maailma nägema.
Kolmandaks, nii palju ideesid. Ma võtsin raamatu juurde kaustiku, et kirja panna mõtteid ja küsimusi, mis mul oma peas tekkima hakkasid.
Neljandaks, maailmapilt, väärtushinnangud. Kõik, mis meil on, sobib taaskasutuseks ja kunstiks. Raamatu lõpuosa oli hea üllatus, jõudis isegi elundite taaskasutuseni välja :).