“Minu Kopenhaageni” autor Eestis

Tekst ja fotod: Kati Nielsen, “Minu Kopenhaageni” autor

Mõned aastad tagasi Kopenhaagenisse elama asudes inspireeris sõprade uudishimu mind uuest kodulinnast kirjutama. Ülesanne osutus raskemaks, kui arvanud olin – ei ole olemas linna, mis mahuks ära ühe raamatu kaante vahele. Parimagi tahtmise juures ei õnnestu kirja panna kõike, mida jagada tahaks.

Peale sõprade suunavate küsimuste, mis aitasid aimata, mis linna külalistele kõige enam huvi pakkuda võiks, on mulle teemade valikul heaks teejuhiks olnud raamatu sisutoimetaja Eda Allikmaa. On ju raamat kirjutatud eelkõige eesmärgiga linna vaatamisväärsusi ja siinset kultuuri tutvustada.

Raamatus on kaks lugu uutes oludes kohanemisest – peale minu räägib lugejaga otse ja südamest mu tütar Johanna, kes Taani elama asudes oli seitsmeaastane. Kas lapsed kohanevad tõepoolest nii kiiresti ja kergelt, kui me tavatseme arvata? Kuidas Taani erineb Eestist lapse pilguga vaadates?

Hiljuti esitlesime raamatut Tartu linnaraamatukogus ja Tallinna Solarise Apollo raamatupoes. Vestlust juhtis Airi Ilisson-Cruz, raamatu “Minu Austraalia” autor. Esitluste aeg sai ruttu otsa, nii nagu ikka heas seltskonnas. Tagantjärele tarkusena oleksin tahtnud jõuda kuulajaile palju rohkem Kopenhaagenist jutustada. Lohutuseks jääb teadmine, et mu jutud on kirjas raamatus ning et kindlasti kohtume lugejatega tulevikus veel.