Viva Las Vegas!

amiraSee raamat, “Minu Las Vegas”, algas telefonikõnest. Üks kuidagi eriti armsa hääle ja selge diktsiooniga noor naine, otse Las Vegasest, seal üle tosina aasta elanud, hetkel viibib Tartu kesklinnas… ja kuna meil oli juhtumisi just toimetuse koosolek lõppenud, kohtusime temaga vaid lühike hetk hiljem nurga taga kohvikus.

Kui ta sinna sisse astus, oli kohe selge, et tegu pole mitte päris keskmise inimesega. Pikk, ilus, särav, väga hea rühiga – selline, kelle poole kõik kohvikus istujad vaatasid. Ma ei imestanud, kui selgus, et ta on professionaalne tantsijanna. (Ja seda, et tegu on lausa maailma tipus oleva tegijaga,  saime alles hiljem teada, näiteks Amazoni DVDde müügistatistikat vaadates…) Võite kaeda näiteks siit lingist. Või siis hoopis siit.

“Huvitav, kas selles põnevas naises on peale sära ka nii palju töökust ja distsipliini, et terve raamat valmis kirjutada, mõtlesin ma aga tol hetkel omaette, skepsisega.

Selgus, et oli!

Kaks aastat pärast seda kohtumist kaante vahele saanud “Minu Las Vegas” on Kerstist Amiraks muutumise lugu. See on kaasahaarav, nii et soovitan varuda endale kohe terve-raamat-korraga aeg, sest seda on tõesti raske kõrvale panna. Kõigepealt kummaliselt painava sisekliimaga perekond, kuhu ta lapsehoidjaks sattus, siis igasugused afäärid (striptiisiklubisse töövestlusele minek, tänaval magamine – kui ma nii selle kirja panen, siis see kõlab liialdusena, aga niisugused lood on raamatus tõesti).

Koerajunnide koristamise kõrvalt aga hakkas tekkima ARMASTUS IDAMAA TANTSU VASTU.

Ja algas uus tee. Tee püüne peale, meelelahutusmetropoli lavadele ja erapidudele, siis tuli juba oma n-ö plaadivabrik ja koolitusäri.

LV2Sellest kõigest ja muidugi meie teisest peategelasest LAS VEGASEST rääkisime Kerstiga/Amiraga sel reedel Tallinnas, Solarise Apollo raamatupoes. Ja veel kord sai tõestust, kui hea esineja ta on. Meil oli esialgu kahjuks tehnilisi probleeme, ta seisis, rääkijale tagasikajav mikrofon käes, kinnikülmunud arvutis pisikesed pildid seinale jooksmas, ja rääkis need pildid suureks. Õnneks hiilis siis publiku hulgast üks IT-tark mees ja võlus tehnika paremaks.

Aitäh kõigile, kes tulite, ja eriti suur aitäh Sulle, Kersti/Amira! 🙂