Vastan küsimustele meie tulevikuplaanide kohta

Kirjutab: Epp Petrone

Kuna siin kommentaariumis oli palju küsimusi, siis võtan need ette ja vastan siinkohal ära! Muide. Hetkel veel on “Minu”-sarja proovitöödega tegelemine ja tuleviku plaanimine minu rida, aga juba alates 1. detsembrist hakkan seda tööd üle andma, meile tuleb ametisse Eda Allikmaa (praegu veel Eesti Naise toimetaja). Mina ise loodan saada rohkem aega kirjutamiseks!

Aga mida te küsitegi…

Jaanika: Tere! Äkki teate öelda umbes, millal “Minu Mehhiko” võiks tulla? :) Olin seal ise pool aastat vabatahtlik ja nii tahaksin seda raamatut lugeda ja nostalgitseda :)

Epp: “Minu Mehhiko” on meil proovikatega finaali jõudnud, st valime praegu kahe inimese v ahel, kes kirjutavad mõlemad uue proovikatkendi, narkokartellide teemal. Ilmselt raamat ise (emmakumma oma) ilmub kahe aasta pärast. Ja samal ajal on kirjutamisel ka “Minu Mexico City”, ilmselt ilmub 2011. aastal. Kuna need lood on nii erinevad ja Mehhiko on suur maa, siis tulebki sealt lausa kaks raamatut. Kannatust, Jaanika.

Kaisa: Oleksin väga huvitatud Norrast, Rootsist, Leedust, Rumeeniast, Jaapanist ning Lõuna-Aafrika Vabariigist. Kas nendest midagi on ka lähiajal ilmumas või autor juba leitud?

Epp: Norra – autor on otsustamisel, st hetkel veel lahtine. See on taas selline maa, mis on nii eriilmeline, seest suurem kui väljast paistab. Tundub, et oleme leidnud inimese, kes on maa erinevaid otsi näinud. Aga lisaks loodame kunagi teha “Minu Oslo” ja otsime selle tegijat.

Rootsi – lahtine… On olnud igasuguseid proovikaid ja mitmeid põnevaid lubadusi. Aga me ei ole midagi otsustada suutnud ja hetkel on otsad lahtised. Samamoodi on lugu “Minu Stockholmiga”.

Leedu – ei olegi veel kedagi!

Rumeenia – vist on olemas huvitava looga huvitav inimene, aga lepingut veel pole teinud. (Mis tähendab, et kiirelt seda ilmumas pole.)

Jaapan – Oijah, samamoodi nagu Mehhiko, oleme saanud terve kollektsiooni huvitavaid ja eriilmelisi proovi töösid ning samamoodi oleme kahel finalistil palunud lisakatkendi kirjutada. Seejärel lööme käed ja läheb tegemiseks!

Aga kui keegi leiab tuttava Tokyost, siis saatke meie juurde, kunagi tahaks sellest linnast eraldi raamatu teha.

LAV – täiesti vaba, ei ole praegu keegi tegemas ega raamatut tulemas.

maria: mind huvitaksid väga portugal, hiina, india, gröönimaa ning brasiilia.

Epp: Nii, saame rõõmustada: Portugalist, Hiinast ja Indiast on käsikirjad tulemas! Ilmselt juba perioodil 2011 kevad kuni sügis ilmumas. (Vaat jah see on kirjastamises “juba”). Brasiilia, kohekohe leping alla kirjutamisel ja tuleb väga omamoodi lugu sealt maalt.

Gröönimaa – isiklikult väga tahaksin seda lugu! Mul on olnud Gröönimaa unistus ammust aega (pole ise seal küll käinud). Kui leiaks kellegi, kes seda kirjutada saaks! Hetkel pole leidnud.

Gaili says: Tegelikult võiks ju, jah, tulla midagi eksootilisemat ja kaugemat (nimetatud Mehhiko, siis Indoneesia, Birma, Bhutan, Vietnam, Laos, Guatemala, Belize, Kuuba jne; äkki kirjutaks Marika “Minu Bali”).

Epp: Ma loodan, et avantüristidena tuntud Berit-Terje (või üks neist) kirjutab meie sarja oma Indoneesiast, nad nimelt elavad praegu mõlemad seal. Ja meile ilmselt kõige tuntum selle riigi saar… Jah, blogija Marika ilmselt kirjutabki “Minu Bali” 🙂

Tuleb veel eksootikat, näiteks “Minu Haiti” ilmub jaanuari alguses (see on maavärinas ellu jäänud Tarmo lugu sellest viiest aastast, mis ta seal saarel elas, ning muidugi ka sündmustest, millega see elu seal lõppes…) Ja valmis hakkab saama vihmametsi kaitsva Liina “Minu Suriname” :), ning lapse-ja-seljakotiga rändava Kristina “Minu Vietnam” ning ärimehe abikaasa Kaja “Minu Guatemala” Siinkohal kasutan juhust ja hõikan: meid huvitavad erinevad tüübid, erinevad subkultuurid, erinevad maailma avastamise viisid, kõikvõimalikud ametid. Kui näiteks teate hea sulega laevakokka või laevamoosekanti, kelle elu saaks kokku võtta hoopis ühe veekoguga, siis vihjake meile. Või äkki mõni elektrik, ehitaja, kokk, medõde kusagil heaolumaal, kes saaks kirjutada oma elust, järsku on tal näiteks lapsed jäänud Eestisse, kuidas seda elu tasakaalus hoida?

maria says: Ja tahtsin veel küsida, et millal ilmub “Kas süda on ümmargune?” teine osa?

Epp: “Minu Ameerika 3” ilmub märtsi alguses, aga südame teine osa on praegu… segane. Kas ma suudan leida nii palju aega, et kohe valmis kirjutada ning ka see ilmuks märtsis või aprillis? See oleks kõige varasem aeg. Aga võib ka juhtuda, et ilmub sügisel 2011. Mul on lugu struktureeritud, aga kokku kirjutamata. Iga päev mõtlen sellele!

Aitäh küsimast :).