Uudiseid ja loosimine :)

Eile ja täna said meie uudiste huvilised uue uudiskirja :).

“Minu” sarja 50. raamat teeb ringi ümber maakera; osale loosimises!

Äsja on raamatulettidele jõudnud “Minu maailmameri”, meie populaarse sarja raamat järjekorranumbriga 50. Teose autor Uku Randmaa on esimene eestlane, kes üksipäini maailmale ringi peale purjetanud. Alguse sai ta ümberilmareis keskeakriisist ja leinast. “Mu purjetamisoskus oli enne teeleminekut üsna napp: siiani ei olnud ma Läänemerest välja saanud,” meenutab Uku Randmaa. “Usutavasti võiksin pälvida kõige kehvemini ettevalmistatud reisi auhinna. Madeira saarele jõudes oli mul kõik otsas. Vajalikke merekaarte polnud ostetud. Eelinfo sadamate kohta oli korralikult kogumata. Kõigest hoolimata ma ei kurda. Kui lähed avastusretkele, siis ei saa kõike ette-taha valmis nämmutada.”

Raamat räägib seiklustest (aga ka argirutiinist), purjetades algul ümber Islandi, edasi Madeira kaudu Kanaaridelt ja Roheneemesaartelt üle Atlandi ookeani Panama kanalini, üle Vaikse ookeani, Fidži saartelt Austraalia põhjatipuni, Jõulusaarelt Kookossaarteni, üle India ookeani Hea Lootuse neemeni ning siis kodu poole tagasi. Taas Roheneemesaartele jõudes kohtas seikleja aga omaenese jälgi.

“”Minu maailmameri” on justkui värske tuul unistuste purjedes,” ütleb raamatu toimetaja Evelin Kivimaa. “Nagu Uku ütleb – purjetamine ei ole mitte liikumine ühest punktist teise, vaid elustiil. Raamat on väga aus: siin on koos nii vahetud elamused, mida Uku päev-päevalt jäädvustas oma ümbermaailmareisi blogisse, kui ka ohtlike olukordade kirjeldused, mida ta ei söandanud omal ajal blogisse kirja panna, et koduseid mitte ehmatada.”

Ja septembrikuu raamatuid tuleb meie kirjastuselt veel. Järgmisel nädalal ilmub bestselleri “Minu Eesti” autori Justin Petrone debüüt ilukirjanduse vallas, žanriks “satiiriline pihtimusromaan”. Teose peategelane Adam Cruz on pidevalt seksile mõtlev töönarkomaanist ajakirjanik, kes aina kusagil üle ilma komandeeringus. “Võimetuna midagi tundma,” üritab ta end ravida juhusuhete, antidepressantide ja mõistatuslike sodilaksudega. Ta saabub tähtsale geneetikakonverentsile Montréali, kus temaga hakkavad toimuma kummalised lood.

Mis on selle uue raamatu nimi? Palun saada õige vastus märksõnaga “Justini raamat” aadressile info@petroneprint.ee. Fortuuna naeratuse korral võid just Sina olla see õnnelik, kellele saadame tasuta kolm vabalt valitud raamatut meie kirjastuselt.

Head lugemist!

Petrone Printi toimkond