Prima Vista tänane odav päevaraamat: “Kes kardab Aafrikat?”

Täna on Prima Vista puhul päevapakkumiseks Anna-Maria Penu reisiromaan “Kes kardab Aafrikat?”, mis maksab meie kontoris, e-poes ja Prima Vista raamatulaadal vaid 7 eurot.

Meie kirjastuse reisiromaanisari balansseerib kahtlasel pinnal, otse ilukirjanduse ja reisikirjanduse piiri peal. Anna-Maria Penu käis päriselt Aafrikas ning töötas kohalikus ajalehes reporterina, puutus kokku kõikvõimalike teemadega, imestas, üritas parandada ja õppis harjumist, aga sai üsna ruttu aru, et naisena ja veel valge naisena on ja jääb ta Ugandas alati kõrvalseisjaks. Parim, mida selliselt lähtekohalt teha sai, oligi Anna-Maria jaoks raamatu kirjutamine, et tuua seda salapärast Musta Mandri maad lähemale eesti lugejale.

Järgmisena on reisiromaanide sarjas ilmumas Prantsusmaal elava Mare Grau “Võõramaalane”. Seekord tuleb reisiromaan kokku kildudest, novellidest, ning seekord ei vii reisiromaan rändama mitte ainult ruumis, vaid ka ajas, osa tegevusest toimub 19. sajandil. Täpsemalt saab lugeda siit ‒ ning raamatust endast juba kahe nädala pärast.