Otsime “Minu”-sarja kirjutajaid…

minu-sariTekst: Epp Petrone, kirjastaja

Mõtlesin, et suvel liigub Eestis palju neid, kes on siitmailt pärit, aga oma (teise) kodu nüüd kusagile mujale siin planeedil teinud.

Ja nüüd on just õige aeg teilt küsida, meie kirjastuse toetajad ja lugejad, kas te oskate aidata leida… Kas on keegi sõber või tuttav või naabri sugulane vms just sealtmailt või just sellise asjaga tegelemas?… Panen siia märksõnu ja olen väga tänulik vihjete eest.

MADEIRA. Kas on mõnda eestlast, kes on seal elanud  või siis käinud korduvalt pika aja jooksul (nagu Ibiza-raamatu Kati)?

IIRIMAA. Imelik, et nende tuhandete sealsete eestlaste seast pole meile veel kirjutajat tekkinud. Võibolla oleme liiga valivad – me ei tahaks autoritüüpi, kes on noor naine, nö majanduspõgenikuna lihttööle läinud, sest “Minu Dublin” meil juba on. Tahaks midagi muud… Mul on nii kahju, et kaotasin kontakti ühe Eesti perega, kes kasvatas Iirimaal hobuseid, vähemasti tosin aastat tagasi nad seal ühes talus elasid. Midagi sellist loodan… Dublinist eemal ja bensujaamatööst eemal.

MAJANDUSPÕGENIK-PERE. Neid on ju palju! Eesti pere, kes kolib rahahäda tõttu isa (või ema, või mõlema) töö tõttu kusagile.

MEDÕDE, ARST, kes läinud välismaale tööle – ka teda tahaks leida.

Ja meil on ikka veel otsustamata ROOTSI raamatu kirjutaja. Ja NORRA on samuti veel lahtine. (Samas Stockholm on olemas, ilmub veel sel sügisel.)

VENEMAA. Jajah, ma tean, Venemaad polevat olemas, aga sama hästi pole siis Ameerikat olemas. Ikkagi usun, et kusagil on see inimene, kes sobiks kirjutama “Minu Venemaad”. Ta võiks olla kas elanud erinevates kohtades või siis võimeline ka ühes kohas elanult niipalju üldistada (nagu ma ise Ameerika raamatutes olen üritanud taustateadmisi jagada).

TUNEESIAST tahaks kedagi leida…

Ja KÜPROSELT.

Ja on veel rida eksootilisi maid nagu PERUU, JORDAANIA, IRAAN, KUUBA… Isegi SINGAPUR ja HONGKONG. Ja LAPIMAA. Need on kõik kohad, mis mind ennast lugejana huvitaks, aga raamatuid meil veel töös pole.

Edasi, kui nüüd mõelda, kuhu veel meie lugejad reisivad, siis ka sealt HURGHADA ja-või SHARM EL SHEIKHI kandist oleks tore üks hea kirjutaja leida…

Ja Euroopa linnadest kindlasti hoiame oma radari avatud ROOMA ja BARCELONA suunal.

Tüüpidest veel… Mulle meeldiks leida üks SUKELDUJA, kes oma elust kirjutaks. Ning ikka on leidmata BAARIDAAM või ka HOTELLIPIDAJA. Oleme küll ühe ja teisega kirjavahetuses olnud, aga pole raamatuni jõudnud. Tundub, et inimestel on elamisega nii palju tegemist, et selle elu paberile panemiseks pole aega. Või siis ei oska nad end nii hästi väljendada, või siis arvavad, et ei oska…

Jah, me otsime isikupäraseid ja häid kirjutajaid, aga samas julgustan ma proovima, meiega ühenduma. Vahel inimene ei teagi, et ta oskab lugusid vesta – natuke proovib ja läheb lahti! Hea näide on “Minu Guatemala” raamat, kus autor oli seisukohal, et  pärast keskkooli kirjandeid tema rohkem elus mitte midagi ei kirjuta… Aga siis proovis ja hakkas meeldima. Ning ka lugejatele hakkas meeldima.

(Aga reaalse pildi huvides olgu öeldud, et paljud proovitööd jäävad siiski vaid proovitöödeks ega sobi raamatuks. Proovida tasub ikkagi!)

Kirjutage meile, kui tekib mõni “Minu”-sarja idee või vihje 🙂 info@petroneprint.ee