“Minu Sitsiilia” autor Tartu linnaraamatukogus

Tekst: Triinu-Mari Vorp, kirjastuse assistent

[slideshow]

Oeh, päike, meri, imeilusad rannad, oliivid, pasta, juurviljad, puuviljad, tšill, praegu väga teemakohane jalgpall – tundub nagu paradiis. See Sitsiilia. Tartu linnaraamatukogus toimuv “Minu”-raamatute autorite kohtumissari läheb suvepuhkusele. Kolmapäeval, 13. juunil esines seal veel Mae Merusk, “Minu Sitsiilia” autor. Ja mis sobibki suvesse ja sooja ilma paremini kui mõnusalt pruun Mae ning paljude unistustes viibiv Sitsiilia.

Loomulikult on ka Sitsiilial omad halvad küljed: hüljatud loomad (kelle eest samas küll hoolitsetakse: neile viiakse toitu (pastat) ja nad vaatab üle suisa veterinaar), külmad elamised talvel (seal ju ei köeta; Mae näitas toredat pilti enda jalgadest talvel: toas kannab ta siis mõnusaid karvaseid põlvedeni ulatuvaid “susse” ja käes on loomulikult kindad), kättesaamatud perearstid, ülekaalulised, pidevalt üksteise seljas elamine (igal pool tuleb käia koos, olla koos, pidevalt vestelda, aga nagu Mae ütles: aga mul ei juhtunud öö jooksul midagi põnevat, miks on vaja kogu aeg rääkida ja koos olla?), immigrandid (laastatud Lampedusa) ja ei saa muidugi mainimata jätta ka maffiat, seda, kelle kohta ei või küsida.

Loomulikult jagus kuulajatel Maele ka palju küsimusi. Tervishoiu, hariduse, vanade inimeste, toidukaupade hindade, immigrantide, maffia kohta. Oli ka tõsiseid huvilisi, kes soovivad suisa ise Sitsiiliasse kolida või reisida. Kuna Mae töötab Sitsiilias giidina, siis ta sai natuke reklaami ka endale teha. Kel huvi, kirjutage mae@sitsiilia.eu.

Muide, natuke ka teemal “Mis juhtus pärast raamatut?”: selle eestlaste sauna Sitsiilia suvituslinnas, mere ääres, viisid merelained osaliselt ära. Kes pole lugenud, uurigu raamatust peatükki “Eestlased Sitsiilias”.

Aga kes siis käisid sel hooajal Tartu linnaraamatukogus lugejatega kohtumas? Septembris oli seal külas “Minu Kreeka” autor Ester Laansalu, oktoobris rääkis peaaegu ulmelisest Omaanist “Minu Omaani” autor Meeli Lepik, novembris sai kuulata “Minu Moskva” autori Manona Parise muljeid. Detsembris oli kord “Minu Tšiili” autori Liisi Lõo käes, veebruaris jagas mõtteid “Minu Kasahstani” autor Katri Kuus, märtsis kuulasime Jaapani-spetsialisti Maret Nukke (“Minu Jaapan”) kogemusi ja aprillis väisas raamatukogu aasta parim reisikirjanik, “Minu Brüsseli” autor Vahur Afanasjev. Mais pidasime kõik koos Prima Vistat ja esitlesime Mika Keräneni “Minu Supilinna” (Mika küll raamatukogus seekord ei esinenud) ning juunis sai hooaeg pidulikult “Minu Sitsiiliaga” lõpetatud.

Kirjastuse kontoris ootab lugejaid kaks väga erilist “Minu Sitsiiliat”. Kes tuleb, see näeb :).