“Minu India”: raamat, e-raamat ja fotonäitus – ja esitlus autori sünnipäeval

Tekst: Kaja Sepp, “Minu India” üks toimetajatest

Fotod: Eeva Kaun, raamatu autor (eevakaun.wordpress.com)

Tallinnas Solarise keskuse Apollo raamatupoe juures tõmbab alates eelmisest nädalast pilku stendidel fotonäitus “Minu India”, mille autor on meie kirjastuse samanimelise raamatu autor Eeva Kaun. Eelmise nädala neljapäeval toimus sealsamas ka trükisooja – seda lausa sõna otseses mõttes, sest raamat tuli trükikojast alles eelmisel õhtul – “Minu India” raamatu esitlus. Ja piltlikult öeldes oli sama trükisoe ka “Minu India” e-raamat, sest see sai valmis just paberraamatu väljatuleku ajaks.

Ning et i-tähele uhket punkti panna, oli esitluse päeval ka Eeva sünnipäev – ühesõnaga, õnnitlused kandsid vähemalt neljakordset pitserit ja õnne saab Eeval ka edaspidi loodetavasti hästi palju olema. Kui Petrone Print ja Apollo esitluse kuupäevaks 6. septembrit pakkusid, siis Eeva küll oma sünnipäeva ei maininud, kuid sõber Facebook osutus reeturiks ja andis Eeva ära :).

Rõõmsas õhkkonnas toimud esitlusel näitas Eeva fotosid Indiast – neid, mida pole ei raamatus ega vast avatud fotonäitusel – ning rääkis sellest, kuidas ta Indiasse sattus, kuidas tema elu seal kulges ning kuidas “Minu India” sündis.

Eeva töötas fotoajakirjanikuna ajalehe “India Pühapäevas” juures. Kuna ta oli küll tööle võetud, kuid tööd nagu polnudki, mõtles boss talle välja mahukaid pseudoülesandeid. Eeva pidi tegema India konfliktidest raamatut (mis kunagi ilmavalgust ei näinud) ja pidama ajalehe fotoblogi (kus esimene postitus jäi ühtlasi ka viimaseks). Kõigest sellest ning muudest India argi- ja pühapäevas ette tulnud seikadest jutustas Eeva talle omasel soojal humoorikal toonil, mis ka “Minu India” raamatut ja fotosid ilmestab.

Ja üllatused ei lõpe: Eeva pole mitte ainult meisterlik jutuvestja ja suurepärane läbi kaamerasilma vaataja, vaid osutub, et tal on ka kuldsed käed. Fotonäituse väärikad ja kunstiliselt nägusad puust pildialused-stendid ja fotoraamid on valmis teinud Eeva ise ja tema isa.

Veel kord palju õnne autorile ning kirjastusepoolne aitäh ka Solarise Apollo abivalmis personalile, kes esitluse ja fotonäituse õnnestumisele ka omalt poolt kaasa aitasid!