“Minu Eestist” ehk “My Estoniast” tehakse film

Müügile on jõudnud “Minu Eesti 2” paberraamat

Ameeriklase Justin Petrone menukale „Minu Eesti“ 1. osale on ilmunud vahetult enne Eesti vabariigi aastapäeva järg. Süldisööjate ja seenekorjajate maale tõi autori 2002. aastal armastus. Raamatu 2. osas tegeleb ameerika-eesti paar pereks kasvamise ning pesapunumisega, mis Eestit haaranud kinnisvarapalaviku ning autori eksistentsiaalsete kõhkluste tõttu just üleliia libedalt ei lähe.

Justin Petrone kirjeldab oma raamatut järgnevalt: “Üks mu peateemasid on saatuse ja vaba valiku vahekord, aga teine sama oluline teema on võõras-olemine, sest mina, peategelane, olin Eestis võõras, ning samamoodi olin ma võõras täiskasvanute maailmas, ja samamoodi märkasin ma omavahelist võõrandumist eestlaste seas. Oluline fookus mu raamatus on Eestil, kes samuti on võõras ja uues rollis, hüpanud äsja välja eks-nõukogude orbiidilt ja sattunud skandinaavialikku tarbijaühiskonda. Muidugi saab seda raamatut võtta ka täiskasvanuks-saamise-loona, idealismi ja realismi konfliktina, ning samamoodi põrkuvad siin Ameerika ja Eesti, uus ja vana elustiil.”

Müügil ka “My Estonia 2”

Raamatu originaal on kirjutatud inglise keeles ning ka see, “My Estonia 2”, on Eesti poodides müügil. Samuti jõuab ingliskeelne versioon raamatust lähinädala jooksul müügile netipoodides www.amazon.com ja www.amazon.co.uk.

„Minu Eestist“ ehk “My Estoniast” tehakse film

„Minu Eesti“ kahe raamatu põhjal on plaanis teha rahvusvaheline mängufilm, Petrone Printil on sellekohane leping kirjutatud alla produktsioonifirmaga Exitfilm. “Armastuslugu läbi erinevate kultuuride põrkumise,” kirjeldab tulevast filmi produtsent Anneli Ahven. “Lugu tundub piisavalt üldistust pakkuv, et sellest võiks tulla mõnus meelelahtuslik film, mille kaudu maailmale Eestit tutvustada.” Praegu tegeleb Exitfilm tulevasele filmile välispartnerite otsimisega Soomest ja USAst. Võtted algavad 2012. aastal.

Võimalus kohtuda autoriga

Justin Petrone kohtumine lugejatega tuleb Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatu poes 11. märtsil kell 17−18.00 ning Tartu Linnaraamatukogus 17. märtsil kell 18.00.