Maimu Bergi “Moemaja” kutsub moekohvikusse

Täna hommikul saatsime välja sellise uudiskirja:

Dokumentaalse “Aja loo” sarja värskeim teos, Maimu Bergi “Moemaja” ületab mõnuga žanripiire ja erineb oma lopsaka situatsiooni- ja karakterikujutuse poolest memuaarkirjanduses valdavast nostalgilisest toonist, võides tekitada lugejas küsimuse: mis on siin loos tõsi, mis väljamõeldis?

Tallinna Moemaja ja ajakirja Siluett hiilgeaegadest pajatava raamatu aines on täiesti autobiograafiline – Maimu Berg töötas 1975–1990, kokku 15 aastat Siluetis toimetajana ja raamatu peategelases Betti Parklais võib ära tunda autori alter ego.

Lugu räägib sellest, kuidas toona tehti Eestis moodi ja pandi kokku Nõukogude Liidus ülipopulaarset moeajakirja, ning inimestest, kes olid selle taga. Osa Eesti selleaegsest moeeliidist esineb raamatus oma nime all, kõik siiski mitte. Sellest, kuidas raamat sündis ja miks tegi autor just sellised valikud, kirjutab Maimu Berg siin.

“Moemaja” esitlus on reedel, 7. detsembril Tallinnas kohvikus Reval Café (Pärnu mnt 27), kus leiab aset järjekordne moekohviku õhtu koostöös ajakirjaga Mood. Aasta viimase moekohviku programm on jõulukuiselt särav. Õhtu juhatab sisse kohtumine Maimu Bergiga kell 20.30. Järgneb Eesti tänase tippmoe saadikute Embassy of Fashion (moekunstnikud Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos) moe-show. Ja see pole kaugeltki kõik. Täpsemalt saab õhtu kavast lugeda kohviku kodulehelt www.revalcafe.ee. Sissepääs üritusele on vaba, kuid istekoha tagamiseks tuleks reserveerida laud või koht kohviku veebilehe vormi kaudu. Broneeringu hinna sees on tervitusjook ja suupisted.

Pärast raamatu esitlust saab moekohvikust osta “Moemaja” kirjastuse soodushinnaga.

Kohtumiseni moekohvikus!

Täiendav info:

Eda Allikmaa
Petrone Print
toimetaja
eda.allikmaa@gmail.com