Ilmast Sitsiilias

Meile kirjutas Mae Sitsiiliast. Väike ülevaade sellest, mis ikka inimestele kõige tähtsam… ilmast! Arvestades, et Sitsiiliasse korraldatakse Eestist tšarterlende, on see ilmajutt meile päris vajalik :).

Tekst: Mae Merusk, “Minu Sitsiilia”

Üks vähestest asjadest, millega sitsiillane peaagu mitte kunagi rahul ei ole ja mille üle ta hädaldab on ilm. Talv on kindlasti liiga külm ja suvi kindlasti liiga palav. Iga suvi teatab minu majaperemees, et nii kuuma suve ta ei mäleta ja et kliima olevat hukas, kuigi minu meelest on suvi siin alati samasugune – väga palav ja niiske.

Hetkel kimbutab saart ka kuumalaine ja järgnevate päevade temperatuur peaks küündima 40 soojakraadini, saare lõunarannikul isegi üle selle.

Kena juulikuine päev Palermos näeb välja järgmine: hommikul, pärast kohvi, siirdub rahvas randa. Kui rahakott lubab, on kena olla mõne rannaklubi liige, aga ka ilma selleta saab hakkama, sest randadest siin puudust ei ole. Lõunasöögiks minnakse koju, aga kes ei karda lõunatundide palavust, need on ennast juba hommikul ettenägelikult kerge lõunasöögiga varustanud ja selle termokottidega randa kaasa võtnud: külm riisisalat, kuskus, panino´d ja puuvili. Pärastlõunal magatakse ja kogutakse õhtuks jõudu. Õhtusöök ja väljaminek on suvel lükatud suhteliselt hilisele ajale, kui kõrvetav päike juba silmapiiri taha vajunud ja õhk lahedam. Kuigi linnatänavate sillutis ja kivimajade seinad õhkavad päeval päikesest kogutud kuumust terve õhtu ja öögi tagantjärele.

Suveõhtutel võib oma meelt lahutada arvukate kontsertide ja etendustega, mida linna väljakutel ja parkides korraldatakse, või siis minna sõpradega lihtsalt mõnda paljudest suveperioodiks mererannas avatud baaridest, võtta üks drink, lobiseda tühjast-tähjast ja nautida seda vähest tuult, mis merelt tuleb. Ujujaid jätkub meres kuni keskööni.

Päevaseid duši all käimisi ei jõua enam kokku lugeda ja kuumaveeboileri võib üldse välja lülitada, sest kraanist tuleb ka ilma selleta nagunii ainult sooja vett.

Õhtul lähed magama pisut ülepäevitununa, väsinuna, aga õnnelikuna, sest ka homseks lubab päikest ja 39 kraadi sooja!

Juuliga sarnaselt kuum kuu on ka august. Septembris ilm tavaliselt enam nii palav ei ole, merevesi on aga veel mõnusalt soe ning see on ka kõige mõnusam aeg turistidel siia rannamõnusid nautima tulla. Oktoobrit võib võrrelda Eesti suvega – see kuu on mugav neile, kes ei hooli eriti rannas pikutamisest ning tahavad saare vaatamisväärsustega lähemalt tutvuda. Kuigi ka oktoobis on veel võimalik päevitada ja ujuda.

Kuna töötan turisminduses, siis kasutaks juhust ka ensereklaami tegemiseks – kes on siiapoole tulemas ning soovib nõuandeid (aga ka majutust, ekskursioone jne.), siis võite uurida minu kodulehekülge: www.sitsiilia.eu või saata meili mae@sitsiilia.eu.