Hooaja avamine Lutsu raamatukogus

Tekst ja fotod: Triinu-Mari Vorp

Neljapäeval, 29. augustil avasime Lutsu raamatukogus “Minu” sarja vestlusõhtute uue hooaja. Ja seda lausa suurejooneliselt, sest kohal oli “Minu Las Vegase” autor Kersti Dennis alias Amira, otse Las Vegasest! Kersti seekord küll päris otse Ameerikast ei tulnud, ta on Eestis tuuritanud juba juuni algusest, andnud kõhutantsutunde, tutvustanud raamatut… Järgmisel nädalal on aga aeg koju tagasi suunduda. Koos Kerstiga läheb koju ka eilse õhtu teine staar: Kersti tütar (ja raamatu tegelane) viieaastane Sofie.

Raamatukogus kuulasime autori tuhkatriinulugu, mis kenasti kirjas ka “Minu Las Vegases”. Kersti näitas pilte Las Vegasest, oma elamisest ja enda suurejoonelistest kõhutantsukostüümidest ning tööotsadest (mis vahel pole nii suurejoonelised kui kostüümid…). Väike Sofie tahtis aga samuti fotosid näidata: nii ta astuski keset lava, käes tahvelarvuti, kust publikule mõned privaatsemad pildid ette näidati :).

Õhtu lõpetuseks saime vaadata Kersti esinemisvideoid (ühel neist tantsis ta muide ka rasedana). Sel ajal moodustus Kersti laua taha pikk-pikk järjekord inimestest. Osal oli “Minu Las Vegase” raamat juba olemas (ilmselt ka läbi loetud), osa alles ostsid, osal olid käes lilled, osa olid Kersti endised kõhutantsuõpilased, osa lihtsalt sõbrad-tuttavad. Ja muidugi oli oma roll ka Sofiel – temagi kirjutas raamatutesse autogramme, koos päikesega.

Enne üritust sai Kerstit kuulata ka Kuku raadios ning pärast üritust ootas teda juba Õhtuleht.

Aitäh suurepärase hooaja avaürituse eest, Kersti ja Sofie! Ning muidugi suur tänu ka raamatukogu rahvale, eriti Lindale, kellega jätkame koostööd juba järgmisel kuul.