Eesti kirjanduse sügislaat

17. septembril 2011 kella 11–17 peetakse Kadriorus Eduard Vilde Muuseumi esisel platsil eesti kirjanduse laata, mis tänavu rõõmustab eriti omamaise lastekirjanduse üle.

Uuemat eesti kirjandust müüb kümmekond kirjastust, vanemat leiab Uuskasutuskeskuse valikust. Nagu juba tavaks, on ka tänavu avatud eesti kirjanduse kirbuturg, kuhu saab oma vanu raamatuid tulla müüma igaüks, kes on eelnevalt registreerunud (info@kirbuturg.ee). Kes raamatuid müüa ei soovi, võib tulla neid uute vastu vahetama. Seda korraldab Raamaturinglus.

Laste ja nende vanematega tulevad kohtuma lastekirjanikud Piret Raud ja Mika Keränen. Kirjanikelt saab kuulda, kuidas raamatu välja mõtlemine käib ja kuidas raamat pildid saab.

Vilde verandal on terve päev avatud traditsiooniline Laste Lugemispesa, kus väikeste raamatuhuvilistega tegelevad Tallinna Keskraamatukogu suured lugemishuvilised.

Kahel täistunnil on kõigil lapsevanematel võimalus osaleda minikoolitusel “Kuidas tõsta lapse lugemishuvi?“. Osalemine on tasuta. Läbiviija MTÜ Eesti Lugemisühing.

Kohal on laste suur lemmik Jänku-Juss, toimuvad mitmed auhinnamängud ja laste lemmik raamatu valimine. Rikkalikult on auhindu välja pannud AS Põltsamaa Felix. Muuseumis sees on lastele vaatamiseks teatrinukkude näitus “Teatrinukud kirjaniku elutoas” (korraldab Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum).

Avatud on mõnus varasügisene kirjanduslik õuekohvik.

Muuseumi hea naaber Kadrioru Selts avab selleks päevaks kirjandusliku sisuga seltsimaja (Koidula tn 32).

Meie koostööpartnerid ja toetajad:

Tallinna Keskraamatukogu. MTÜ Kirbuturg. MTÜ Lugemisühing. MTÜ Uuskasutus. MTÜ Raamaturinglus. MTÜ Kadrioru Selts. Adore Grupp OÜ. AS Põltsamaa Felix. Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum. Lastekas.ee. AS Tänapäev. Kirjastus Varrak. OÜ Kirjastus Ilmamaa. Petrone Print OÜ. TEA Kirjastus. Kirjastus Tiritamm. Kirjastus Tammerraamat. Täheke. Kirjastus Menu. Kirjastus Olion. Kirjastus Jutulind.

Kõik on oodatud Kadriorgu!

TASUTA

Lisainfo:

www.linnamuuseum.ee/vilde

www.keskraamatukogu.ee