E-Moskva esitlus EMTs

Tekst: Kairit Lillepärg, kirjastaja

Päev pärast suurepäraselt kordaläinud „Minu Moskva“ raamatuüritust rongis korraldasime koos Eesti Digiraamatute Keskuse ja EMTga e-Moskva esitluse Solarise keskuse EMT poes. See pood on iseenesest nagu loodud esitlusürituse jaoks: olemas on lava, suur ekraan, mikrofonid. Pood asub moodsa kaubanduskeskuse 1. korrusel, kergesti ligipääsetavas kohas. Kuid e-raamat on eestlaste jaoks siiski veel võrdlemisi võõras asi ja raamatulugemine tehnoloogilise seadme abil paljude jaoks paras ulme. Või hoopis, olemas on küll niinimetatud uus põlvkond, kes vägagi armastab kõikvõimalikke nutitelefone, iPade ja muid vidinaid, kuid kel puudub harjumus, vajadus ja soov lugeda raamatuid.

Eestikeelsed e-raamatud on kättesaadavad olnud ligi aasta, valik aina laieneb, müügivõrke tekib juurde, lugemisseadmete valik muutub tasapisi suuremaks ja hind taskukohaseks. Ent see kõik toimub ta-sa-pi-si. Mida saame meie kirjastusena teha selleks, et e-raamat saaks eesti lugejale tuttavamaks? Üritame oma asju planeerida nii, et kõik meie paberraamatud ilmuksid ka e-raamatuna ja miks mitte isegi enne paberraamatu trükist tulekut. E-raamatu ostjal võiks olla see eelis küll, et ta saab lugemiselamuse kätte varem. Samuti on digiraamatu hind paberraamatu omast keskmiselt 30% odavam. Eeliseid on veelgi: väikesesse lugerisse (kirjastusel on Nooki-nimeline seade, mis kaalub umbes 150 gr) mahub ikka piltlikult öeldes seinatäis raamatuid, mida saab endaga kaasas vedada väga kerge vaevaga.

Kindlasti oli Manona Parise „Minu Moskva“ e-kujul esitlemine EMT poes üks meie samm näitamaks, et meie oleme raamatumaailma digihüppeks valmis. Küllap saab rohkem valmis ka lugeja – ta-sa-pi-si. Ja ega paberraamat kusagile ei kao!

Fotoülevaate e-raamatu esitlusest leiab Delfist.