Aidakem lastekodunoori

Tekst: Epp Petrone, kirjastaja

Jälle on üks kooliaasta lõppemas ja see tähendab paljude muude asjade hulgas ka seda, et jälle astuvad ellu uued lastekodutaustaga noored. Meie kirjastus on kahel aastal neile noortele stipendiume jaganud ja teeme seda ka sel aastal, juunikuus, aga nüüd oleme loobunud nimetusest “Petrone Printi stipendium”, see on lihtsalt “Lastekodunoorte ellu astumise toetusraha” ja peale meie on seda aidanud koguda ka teised. Ma peagi kirjutan sellest veel, praegu käib just nende kümne tubli noore valimine, lastekodunoored üle Eesti on saatnud end tutvustavad kirjatükid.

Aga – praegu tahtsin juhtida tähelepanu sellele, et sellesama stipendiumi heaks saad ka sina oma 10eurose panuse anda. Kui helistada telefoninumbrile 900 67 00. Täpsemalt on sellest kirjutatud siin.

1-eurose panuse on teinud kõik need, kes on minu kirjutatud lasteraamatuid ostnud. Edaspidi tuleb see toetusskeem ka “Aja lood” sarja juurde, nii et kes ostab Nasta Pino lapsepõlveloo, toetab samuti kaudselt meie riigis kasvavaid ema-isa toetuseta elluastujaid.

Nonii, ma proovisin järgi, number 900 67 00 toimib, minu pooltki läks siis praegu 10 eurot :) .

Endiselt on oodatud ka väiksemad või suuremad firmad ühinema selle toetusfondiga või siis andma mõnda kingitust (võime kiita ja tänada Tallinna/Tartu Kaubamaja, kes sel aastal on lubanud kõigile stipendiaatidele enda 100-eurose kinkekaardi; aga armsad firmad, võib ka olla nt poole väiksema summaga kinkekaart või hoopis miski muu, mitte summadega mõõdetav kink, või siis üks konkreetne kink ühele välja valitud stipendiaadile, nt mõnel neist on sportlikud tulemused paremad, teisel muusika hinge peal jne…) Igasugune kink ja tooetus on abiks neile noortele, kel ei ole ümber sugulaste turvavõrgustikku ja kellel kohe kaob või on kadumas ära lastekodu turvavõrgustik.

See firmadele mõeldud jutt on ilmselt juba 2012. aasta muusika, teades, kuidas firmad oma asju ette plaanivad. Aga mõelge, ja võtke ühendust, arutame – epp.petrone@gmail.com või info@petroneprint.ee.

Samal teemal varem: eelmisel aastal kirjutasin siin ja siin, üle-eelmisel aastal siin.

LISATUD: Tänusõnad selle aasta suurematele annetajatele:

eraisik Helve Urva – 2000 EEK ehk ca 128 EUR-i
eraisik Liina Buckingham – 1000 EEK ehk ca 64 EUR
OÜ Meened – 150 EUR
Lilleoru keskus – 172 EUR

Aitäh teile! Ja aitäh kõigile meie kirjastuse lasteraamatute ostjaile, sest teie abiga pani Petrone Print sel aastal noortele toetuseks 1000 eurot. Uuel aastal uue hooga :).