Minu Hispaania / Uus, piltidega! Anna-Maria Penu
05.2010
Läbi maailma iseendani
See on Anna-Maria Penu bestselleri uus, täienduste ja parandustega trükk. Raamatus on nüüd kirevad pildid Hispaania elust ja uus pikk peatükk, mis vastab ka küsimusele: mismoodi laheneb Anna-Maria ja tema kaasa Ernesto abielubürokraatia, kuidas saavad nad hakkama intervjuuga, kus peavad enda koosolelu legaalsust tõestama?
- Mul tõuseb süda kurku, sest kujutan vägagi selgelt ette, mis seal kabinetis parajasti toimub. Midagi piinamistoolil visklemise ja näppude otsast lõikamise vahepealset. Aga kui kohtunik ei usu ka meid, et me just armastuse pärast tahame abielluda? Kuidas näidata nähtamatut? Veenda kedagi milleski – see ei sõltu ju ainult rääkijast, vaid ka kuulaja valmisolekust uskuda. Võib-olla tõesti suudavad kuupäevad, töökohad ja sünnipaigad veenda kedagi paremini kui hormoonidest pungil õhkamised, peadpööritavad lubadused, ilusad omadussõnad?Tunnen end petisena, kuigi tean kindlalt, et ma pole süüdi. Nagu noor üliõpilane psühholoog Philip Zimbardo 70ndatel toimunud kohutavas Stanfordi vanglakatses, mis üritas välja selgitada, et mis juhtub siis, kui panna head inimesed halba keskkonda. Noored arreteeriti, neil pandi käed raudu, suruti nad politseiautosse ja viidi vanglasse. Katsealused tunnistasid, et kuigi nad teadsid, et tegemist on katsega ja nad polnud midagi kriminaalset korda saatnud, tundsid nad end varem või hiljem ikka kohutavalt süüdi.Äravajunud näoga, kuigi endiselt kõigi kümne sõrmega Cortejo avab kabineti ukse. Ta haarab Fernándezel käest ning hakkab nuuksudes väljapääsu poole astuma. Ülejäänud ootajad vajuvad neid pilguga saates pisut rohkem küüru.Viie minuti pärast ilmub kohtuniku abilise pea uuesti ukse vahele: „Carrión ja Jones.“Järgmised on González ja Mihhaileanu.Tirado ja Morón.Morales ja Atanassova.
Tipp ja Täpp…
Ja siis astuvad kohtunik ning tema abinaine taskus kabinetist välja, kustutavad tuled, panevad mantlid selga ja suunduvad väljapääsu poole. Vabandage, naised, kuhu nüüd? Meiega ei ole veel keegi rääkinud!
- —-
Istun sõnatult toolile, löön käed rinnal risti ning suunan tüdinud pilgu kohtunikule. Ei-ei, ma ei kavatsegi neile seda vestlust mugavaks teha. Las nad tajuvad läbi iga mu liigutuse, silmavaate ja sõna, mida ma arvan neist ja tervest nende suguseltsist!
„Nii, Anna-Maria, tahad Ernestoga abielluda? Väga tore! Hakkame aga asjaga pihta! Mul on siin mõned küsimused, aga see läheb kiiresti, nii et saame peagi õhtule. Seega, kus ja millal te tutvusite?“
„16. septembril 2001 Alicantes, Potato diskoteegis.“
„Ohoo, diskol! Kui originaalne,“ muigab kohtunik.
Põrnitsen teda tuimalt. Ma ei tea, mulle näiteks ei tee nalja.
- Blogija Keti Anna-Maria Penu "Minu Hispaaniast"
- Blogija Merlen Anna-Maria Penu „Minu Hispaaniast”
- Lugemispäeviku blogis Anna-Maria Penu „Minu Hispaaniast”
- Delfi lehel on katkend Anna-Maria Penu „Minu Hispaaniast”
- Blogija Linca Kristiina Praakli „Minu Itaaliast” ja Anna-Maria Penu „Minu Hispaaniast”
- Blogija Anu kirjutab Anna-Maria Penu „Minu Hispaaniast”
Autoriõigus: Anna-Maria Penu ja Petrone Print OÜ, 2010
Toimetaja: Monika Pais
Kaanekujundus ja makett: Anna Lauk
Kaanefoto: Anna-Maria Penu
Pildialbum: Anna-Maria Penu erakogu
Küljendus: Aive Maasalu
Trükk: Greif OÜ
Teine, täiendatud trükk
ISBN 978–9949–9043–2–7
pehme kaas, 130 x 190 mm
272 lk
Kommentaarid
Olen 34-ndal lehel ja ei mõista inimeste vaimustunud kommentaare a la “sarja tugevaim raamat. Raskesti loetav, mõistukõnest arusaamiseks loe 2 korda…. Me oleme ikka nii erinevad! 😀 Eelnevalt loetud “Minu India” paneb ikka igati pika puuga ära hispaania-kirjutisele. 🙂 “Minu Nepaal” paistab katkendite järgi sellisena mida võiks lausa neelates lugeda.
Mulle see raamat absoluutselt ei meeldinud. Põhjused leiab igaüks raamatust ise üles…
Minu lemmik, selles sarjas. Vastupidi viimastele kommidele, tundus mulle kirjutatu väga kirglik aga asjalik. Sain sealt juurde palju teadmisi ning nii mõnedki müüdid said lõhutud.
Kahjuks ei vaimustanud see raamat nii väga mind. Ootasin midagi enamat. Rohkem temperamenti ja soojust. Kuid iroonilised killud olid päris head.
Saumti lugenud, kuid minu jaoks see raamat nii huvitav ei olnud näiteks võrreldes “Minu Itaalia” raamatuga, mis annab väga eha ettekujutuse itallastest, Itaalia riigist, nende kommetest jne. “Minu Hispaania” seevastu oli liialt feministlik ning kui see teema lugejat ei huvita, siis on raske raamatut lõpuni lugeda.
Lugenud Anna-Maria väga huvitavaid arvamuslugusid valdavalt naiste õiguste teemadel, hakkas mind tema isiksus huvitama. Võtsin raamatu kätte, lihtsalt algul sirvisin, ning siis otsustasin ikkagi lugeda ja üllatuslikult jättis raamat mulle väga hea mulje, kohati selline tulin, nägin ja võitsin, mis nagu ergutaks teisigi oma sisutuna tunduvat elu muutma.
väga mõnus lugemine igatahes!!!! argentiina oli minu jaoks vääääga kuiv ja ei köitnud, austraalia ja alaska seevastu samuti väga loetavad. nepaali lausa ahmisin, nii huvitavalt kirjutataud, et kogu aeg jooksis kujutluspilt samuti kaasa. küll aga on väga-väga suur pettumus tai raamat, mis näib püsivat enamasti vaid ühel põhitõel – küll autor on ikka kaunis ja noor ja küll need peod on toredad jne. ütleks, et seda raamatut nimetaksin enda saba kergitamiseks ja kergeks haltuuraks – mai loog võiks ju ometigi palju-palju põnevama raamatu kirjutada kui see pidev kirjeldus kuidas jälle ühed uued litritega bikiinid sai soetatud ja kuidas teda niiiiii imenooreks-kauniks ülistatakse. aga sari ise on super – mul on järge ootamas pariis, island, ameerika jms.! jõudu tegijatele – see on väga väärt sari! aitäh!
Njah… Olen natuke kimbatuses nende kordustrükkidega. Minu jaoks veidi ebaaus tehing. Esmatrüki olen ostnud ja korduses on sama raamat pluss veidi lisa. Kui nüüd tuleb ka Hispaania 2, siis miks ei oleks võinud uue juurdelisatu sinna paigutada? Sama lugu on Ameerikatega. Ka seal oleks võinud mõlema lisajutud kolmandasse osasse kokku võtta. Sõltuvalt elu keerdkäikudest ei ole mul raha neid veidi kohendatud korduseid osta. Kahjuks.
Hämmastavalt hea raamat! Sattusin lugema just pärast töösuhte lõpetamist ning algus oli megahea ning üllatuslikult läks edasi lugedes aina paremaks. See annab lootust, et siinmail suudetakse ikka veel kirjutada. 5+
täiesti juhuslikult sattusin neljapäeval Rahva Raamatusse ja üllatusena leidsin lauatäie Minu Hispaaniat, kuid kuna mingit silti ei märganud, et uus ja täiendatud ja piltidega, küll aga hinda, vaid 99 eeku. Olin raamatut põgusalt sõbra juures sirvinud, teadsin sellest üht-teist aga siis võtsin selle lihtsalt uudishimust kätte ja esimese asjana märkasin lõpus ajamäärust, kevad 2010! See siis ju kohe ahjusoe ja otsustasin selle osta! Kui koju jõudsin, kibelesin seda kohe lugema ja veetsin pool ööd koos Anna-Mariaga Hispaanias, ja mulle väga meeldis! Iga peatüki juures olles, otsisin huviga ka pilte, pildid annavad nii palju juurde, neid oleks võinud veelgi rohkem olla! Ka mina ootan nüüd huviga järge!
“Minu Hispaania” on sellest raamatusarjast kindlasti üks mu lemmikuid. Sain teada palju uut ma kinnituse, et pean ka Hispaaniat külastama.
Ootan järge!!
Teatan uhkelt, et raamat on käes!
Ja tõttan teatama, et lisatud fotod on vapustavalt, lausa hingematvalt ilusad, andes raamatule teise mõõtme, ning epiloog suutis üllatada ja tõi kohe mitu korda naeru suule:)
Suur tänu autorile järjekordse positiivse elamuse eest!
Mulle väga meeldib ‘Minu…’ sari. Seda on lõbus lugeda, jälgida kuidas (endised) kaasmaalased muu maailma elu näevad ja kogevad. Aga väike küsimus järjeraamatute kohta- Minu Hispaania, Minu London jne., on toredad nimed, aga kas nende järgelele ei võiks panna mingisugust loomingulisemat pealkirja kui lihtsalt ‘Minu Hispaania 2’ jne.!?!
Anna-Maria on mu teada juba vaimu valmis pannud, aga hetkel kirjutab ta hoopis Aafrika-teemalist raamatut (kas sellest tuleb “Minu Uganda” või reisiromaan, seda ei tea veel). Kui see valmis, siis tuleb “Minu Hispaania 2” ka :).
Oh, kui hea uudis! Mõnusalt irooniline, kohe värskendav lugemine ja nüüd veel värviliste piltidega. Tuleb jälle rahakotti kergendada, ega muud üle jää:))
Ent üks küsimus, mis ammu meeles mõlkunud, et mis ajaks on plaanitud “Minu Hispaania 2”?