Evelin Ilves ja Justin Petrone Paide arvamusfestivalil

Äsja on trükiraudade vahelt tulnud uus raamat, mis jõuab poodidesse alates homsest. See on Evelin Ilvese kolumnide kogumik “Kirju”. Peale varem avaldatud materjali on raamatus intervjuu, mis kaardistab Evelini rolle erinevatel aegadel, 2003.–2015. aastal.

“See raamat võtab kokku eelnevad 12 aastat ja kui sa selle raamatukaane kinni paned, siis sellega ongi see teema lõpetatud,” ütles Evelin Ilves ETV “Ringvaate” saates. “Ma olen ülesehitaja. Küllap on mulle elus antud veel midagi üles ehitada.” Vaadates tagasi presidendi abikaasa rollile ütles ta: “Mulle on antud lava ja mul on siis võimalik, kas ma jätan selle tühjaks või ma lähen ja kuulutan sealt sõnumit. Minule ei pakkunud eneseteostust olla ühiskondlik kleit.”

Raamatu taustast kirjutab ka kirjastaja Epp Petrone oma blogis: “Milline president oli Toomas Hendrik Ilves ja mida tegi ära Evelin Ilves, kui palju ta mõjutas rahva tervist ja elustiili? Seda hindab ajalugu, see kontekst alles tekib aastate ja aastakümnetega. Arvan, et see raamat saab üheks osaks mõistmise teel.”

Täpsemalt saab Evelin Ilvese raamatut lehitseda ning tema arvamusi kuulata “Kirju” esitlusel – Paide arvamusfestivalil sel laupäeval, 15. augustil kell 12 Rahva Raamatu aias. Autorit küsitleb ja tema rollist eestlaste tervisekäitumise muutmisel räägib ajakirja Naised peatoimetaja Manona Paris.

Samal laval ja samal päeval – 15. augustil kell 17 Rahva Raamatu aias – kohtub raamatu “Minu Eesti 3” autor Justin Petrone poliitikute ja mõttetarkade Mart Laari ning Marju Lauristiniga. Koos otsivad nad vastust küsimusele: kes sobiks tulevase Eesti kangelaseks? Kes eristub ajaloost ja muutub legendiks? Arutelu modereerib ajakirjanik Indrek Treufeldt.