40 vestlusõhtut Lutsu raamatukogus

Tekst: Triinu-Mari Vorp (kirjastaja) ja Linda Jahilo (Tartu linnaraamatukogu)

Veebruaris sai Tartu linnaraamatukogus ära peetud üliedukas kohtumisõhtu-esitlus “Minu Prantsuse Guajaana” autori Sergei Põlmega. Kuna tegemist oli juba 40. vestlusõhtuga, siis teeme väikese vahekokkuvõtte.

Kõik algas lugemisaastaga 2010. aastal. 2010.–2014. aastal toimus 38 (neist kaks ei olnud “Minu” sarja raamatud) ja tänavu on olnud kaks õhtut. Epp Petrone on raamatukogus ka kirjanduskohvikus käinud ja lasteraamatuid esitlenud.

Linda mäletab hästi esimest, “Minu Nepaali” oma, kõige muljetavaldavam autor oli kindlasti Uku Randmaa, Islandist tuleb meelde vaalaliha hais, “Minu Keenia” autoril oli õhtu kõige paremini läbi mõeldud ja komponeeritud, “Minu Moskva” ja “Minu Peterburi” autori temperament oli muljetavaldav – ja seda rida võiks jätkata. Triinu lisab siia omalt poolt Justin Petrone “Minu Eesti 2” esitluse, kui vabu toole ei olnud ja inimesed pidid saalis püstigi seisma. Vestlusõhtuid oleme pidanud ka volbriõhtul (“Minu Bulgaaria” 2014. aastal) ja peame sel aastal suurel neljapäeval, mil Tartusse tuleb külla “Minu Tenerife” autor Mart Normet. Omapärane oli ka näiteks “Minu Omaani” autor, kellel olid seljas temaatilised rõivad. Autoritel on olnud ka kaasesinejaid – kellel toimetajast, kirjastajast vestluspartner, kellel omaenda lapsed. Oleme vaadanud videolõike ja kuulanud muusikat, aga kõige rohkem ikkagi vestelnud ja imetlenud pilte.

Järgmisena astub Tartu publiku ette “Minu Helsingi” autor Tarmo Virki.