Väljatõugatu / Viimased eksemplarid Daniel Höra

Ilmunud
10.2016

Kolm kuud tagasi, ühel maikuu pühapäeva pärastlõunal veidi pärast kella viit ma surin. Olin totaalselt kutu. Proovige seda ette kujutada – kiiremini kui silmapilgutus oled sa pildilt kadunud. Ma polnud siiski päriselt surnud – laipa polnud. Ma surin teistsugust surma …

Robert ei tea enam, mida teha. Pärast seda, kui keegi on kasutanud tema mobiili ja postitanud tema nime alt internetti siivutu pildi klassikaaslastest, põlgab teda terve klass ja ka parimad sõbrad pööravad talle selja. Tal ei õnnestu kuidagi oma süütust tõestada, sest keegi ei usu teda, ka vanemad ega politsei mitte. Asi väljub kiiresti kontrolli alt ja põhjustab vägivalla- ja vihkamislaine, millega Robertil on üha raskem toime tulla.

Samast sarjast: Ulrieke Ruwisch „Laigid on kogu su elu“

Mieke ähvardas mind naljatlevalt sõrmeviibutusega. Tahtsin just vastata, kui korraga katkestas meid Oranienstrasselt kostev lärm. Suur must BMW oli jäänud teise ritta seisma ning juht rääkis rahumeeli telefoniga. Ootavate autode vihast tuututamist ta lihtsalt ignoreeris. Haarasin automaatselt oma iPhone’i järele, kuid käe alla jäi vaid tühi püksitasku. „Ma pean korra tagasi sisse minema,“ ütlesin Miekele ja pugesin veel kord Irre pikliku kujuga ruumi. Telefon lebas seal, kuhu ma ta jätnud olin, ning paistis mind justkui ootavat. Võtsin telefoni ning lehvitasin Bixile ja Peppyle, kes üksteise najal tantsupõrandal õõtsusid.

(jätkub raamatus)

—-

„Minul ei ole sellega miskit pistmist,“ kinnitasin Miekele.

„Mida?“ oli Mieke nördinud. „Sa isegi ei suuda seda tunnistada? Ja ometigi panid sa selle foto internetti.“

„See ei ole võimalik,“ vaidlesin vastu.

„Sinust on see nii labane,“ vastas nördinud Mieke. „Pole üldse sinu asi, mis Annika ja Björni vahel on. Aga sa karjud seda kogu maailmale.“ Mieke hääl muutus valjemaks, tema alahuul värises kergelt, Mieke oli end üles kütnud. „Olen sinus väga pettunud, arvasin, et sa pole selline nagu teised poisid.“

(jätkub raamatus)

—-

Kuid ei rahunenud. Otse vastupidi. Kommentaaride arv minu FB-lehel oli jõudnud 187-ni, juurde oli tulnud veel neli sõbrakutset. Mul oli tunne, nagu keeraks keegi mu soolikaid pahupidi, ja ma lülitasin arvuti välja.

Ilmselt olin ma universumi korrapärast toimimist millegagi häirinud. Ja ometi olin ma alati püüdnud kõigi suhtes õiglaselt käituda. Muidugi tegin ma vahel vigu, aga ma jälgisin hoolega, et keegi minu tõttu kannatada ei saaks.

Olin endiselt mõttesse vajunud, kui ema koju tuli. „Kas sa oled haige?“ päris ta avatud ukse vahelt sisse kiigates.

(jätkub raamatus)

—-

„Kas te olete Target?“ küsis nüüd teine politseinik. Avasin suu, et vastata, kuid ei suutnud midagi öelda.

Nad helistasid mu vanematele, siis sõitsime me koju. Vanemad olid juba seal. Istusime kõik koos elutuppa.

„Meil on põhjust kahtlustada, et teie poeg postitab Targeti-nimelise pseudonüümi all internetis ähvardusi ja on võimalus, et ta plaanib oma koolis rünnakut.“

Ma küll kuulsin neid rääkimas, kuid sõnadel puudus igasugune tähendus. See oli pigem nagu langeva kose pladin; kose, millest ma parasjagu alla torman.

„Ega teile midagi silma pole jäänud? Kas teie poeg on viimasel ajal muutunud?“

(jätkub raamatus)

—-

Lõin kõhklema. Miks ta kirjutas meie? Mis oli Targetil selle kõigega pistmist? Kas võis see olla keegi, keda ma hästi tundsin? Keegi minu ümbruskonnast? Suurest ärevusest hakkas mul süda puperdama ja ronis kurku. Ma teadsin, et olin lahendusele väga lähedal. Puudu oli vaid üks pusletükk. Vaatasin ikka uuesti ja uuesti Targeti profiilipilti. Seda mürkrohelise superkangelase maskiga. Minu peas helisesid häirekellad. Ja mida rohkem ma seda maski vahtisin, seda kõvemini need helisesid.

(jätkub raamatus)

Originaali autor ja tiitel:

Daniel Höra. Auf dich abgesehen

Copyright © 2015 by CARLSEN Verlag GmbH, Hamburg, Germany

First published in Germany under the title AUF DICH ABGESEHEN. All rights reserved.

Eestikeelse raamatu väljaandja:

© Petrone Print OÜ, 2016
www.petroneprint.ee

Tõlkija: Triin van Doorslaer
Toimetaja ja korrektor: Jane Lepasaar
Kujundaja: Heiko Unt

ISBN 978-9949-587-33-9 (trükis)
ISBN 978-9949-587-34-6 (epub)

Trükk: Greif OÜ

pehme kaas, 120 x 187 mm
88 lk

Original price was: 5.00 €.Current price is: 4.00 €.

Laos

Ostan e-raamatuna

Kommentaarid