Laigid on kogu su elu Ulrieke Ruwisch

Ilmunud
10.2016

Ta särab südamete ja laikide paistel, teeb kõik, et neid oleks rohkem. Iga natukese aja tagant on tal vaja kontrollida, kui palju neid on lisandunud. Hullumeelsus tegelikult! Ent see meeldib talle, ta tunneb end niiviisi hästi. Vaat see on päriselu! Sest seal on ta vähemasti populaarne.

Hannah’l on vähe sõpru ja teda ei võeta kampa. Vane­matelt saadav taskuraha ei võimalda üldse moodne välja näha. Ta on üksi ja õnnetu. Virtuaalmaailmas on ta aga loonud endale teise identiteedi ja naudib seda täiel rinnal, flirdib poistega, on äge ja julge. Kuid õudus­unenägu ei lase end kaua oodata, kui ta laadib flirtimis­lainel endast üles paljastava foto. Algab väljapressimine ja võidujooks avalikuks tulemisega.

Samast sarjast: Daniel Höra “Väljatõugatu”

Emale lubatud nõudepesu ja tolmuimejatöö peavad veel veidi ootama. Pärast uue foto postitamist Facebooki lehele jõuab ta rahulikult kõik korda teha.

Puudub veel vaid sobiv stiil. Veidike ülesmukkimist ei teeks paha. Aga mitte liiga palju ja ka mitte liiga vähe.

Hannah läheb vannituppa ja uurib ennast kriitiliselt peeglist. Siis värvib ta ripsmed, tõmbab silmapliiatsiga jooned oma siniste silmade ümber ning valib välja ema smoky eyes’i stiilis sinise lauvärvi. Nüüd veel veidike põsepuna ja vinget huuleläiget.

Peeglist vastu vaatav pilt polegi nii paha, leiab Hannah ja paneb meigiasjad uuesti korralikult kokku. Sest emale ei meeldi kohe kuidagi, et Hannah tema asju kasutab.

(jätkub raamatus)

—-

Korteris on nii vaikne! Hannah läheb kööki. Ühest küljest on tore, et korter täiesti tema päralt on, teisest küljest oleks ta tahtnud meelsasti emaga rääkida. Oleks tahtnud talle jutustada, mis täna koolis juhtunud oli. Ja kuidas ta ennast tundnud oli. Aga ema ei olnud kodus: ta pidi kella seitsmeni töötama. Tujutult võtab ta puuviljakorvist ühe õuna ja poeb oma tuppa. Ehk aitab vali muusika peas valitseva segaduse ning masenduse vastu …

Korraga teeb tema telefon häält. SMS. Äkki on see Emily, kes tahab vabandust paluda … Hannah avab kiiruga sõnumi ega suuda uskuda oma silmi: Julian! Misasja? Julian on saatnud talle sõnumi? Talle, pidurile?

(jätkub raamatus)

—-

Hannah puistab paaniliselt oma rahakassat. Aga ükskõik kui palju kordi ta raha ka üle ei loe, rohkem kui 26,47 eurot ta kokku ei saa.

Paanika kohub ja alles viimasel minutil taipab Hannah, et ta ei tohi sellele tüübile mingil juhul oma päris konto alt vastata. See oleks ülirumal, kõige suurem omaksvõtmine ja õnnetus! Ehk osutub see kõik siiski naljaks, loodab ta. Ehkki ta ei leia, et sellised naljad oleksid kuigi õnnestunud.

Oi, taevake! Kell on juba nii palju! Ta peab ju valmistuma oma kohtumiseks Julianiga.

(jätkub raamatus)

—-

Hannah kuuleb ema köögis toimetamas. Kui ta vaid saaks minna ema juurde ja talle kõik ära rääkida. Aga kuidas ema sellele reageeriks, kui kuuleks, et tema tütar mitte ainult ei varasta, vaid on ka litsakas? Hannah’l tuleb paljast mõttest kananahk ihule ja ta poeb sügavamale voodisse. Ei, mõtleb ta paaniliselt. Ei ole võimalik, et Julian tema HornyHiti kontot teab. See ei ole võimalik!

(jätkub raamatus)

—-

Hannah’ uni on rahutu ja keset ööd ärkab ta jälle higisena üles. Mõtted tiirlevad tal peas ringi nagu ööliblikad ümber põleva lambi. Homme ma kooli ei lähe. Ja kauplusesse ka mitte! Lara ja kompanii on kindlasti kohal mind luuramas. Nad ei anna mulle rahu. Nad tahavad minuga üks – null teha! Kõige parema meelega tahaks ta kõik sinnapaika jätta. Tema elu on läbi. Kui ta vaid saaks olla keegi teine ja täielikult siit lahkuda … Kui ta vaid saaks vahetada oma päriselu salaelu vastu. See oleks vast lahe. Ta tõuseb voodis istukile ja siseneb oma HornyHiti kontole, oma salaellu.

(jätkub raamatus)

Originaali autor ja tiitel:

Ulrieke Ruwisch. Likes sind dein Leben

Copyright © 2015 by CARLSEN Verlag GmbH, Hamburg, Germany

First published in Germany under the title LIKES SIND DEIN LEBEN. All rights reserved.

Eestikeelse raamatu väljaandja:

© Petrone Print OÜ, 2016
www.petroneprint.ee

Tõlkija: Triin van Doorslaer
Toimetaja ja korrektor: Jane Lepasaar
Kujundaja: Heiko Unt

ISBN 978-9949-587-35-3 (trükis)
ISBN 978-9949-587-36-0 (epub)

Trükk: Greif OÜ

pehme kaas, 120 x 187 mm
72 lk

5.00 

Laos

Ostan e-raamatuna

Kommentaarid