Siisi Saetalu Minu Uganda Eestlaste kohvik Aafrikas

MinuUganda_esikaas_RGB_v2iksem

Selle raamatu ostuga toetad Uganda erivajadustega inimeste iseseisvat toimetulekut.

Olivia ja overlock 2017

MTÜ Mondo toetusel soetati Kampala Disables Initiative'i naisterühmale overlokiõmblusmasin. Mondo on alates 2013. aastast toetanud ratastoolis naiste õmblustöökoda. Overlokimasin osteti Eestis kogutud annetuste, sealhulgas "Minu Uganda" raamatu müügist laekunud raha abil.

Pildil on õmbleja Olivia koos ostetud masinaga.

4,00 €

Janika Tamm Minu Keenia Rääkimata lugude maa

minu_keenia

Selle raamatu ostuga toetad Shianda küla naiste õmbluskursusi.

Suurem osa "Minu Keenia" raamatu tegevusest toimub Lääne-Keenias Shianda külas, kus ma aitasin kohalikel naistel algatada küla arengut edendava kogukonnapõhise organisatsiooni WEFOCO. Organisatsioon koosneb rohkem kui 20 naisterühmast, mille liikmed on enamasti kas lesed või orbusid kasvatavad vanaemad. Naised panustavad ühistesse sissetulekut toovatesse tegevustesse, mille kasumiga toetatakse oma piirkonna orbusid ja puudust kannatavaid lapsi. Näiteks renditakse põllupinda ja kasvatatakse maisi või tegeletakse kana- või kalakasvatusega.

Üks hea võimalus end Lääne-Keenias oma oskustega ära elatada on pakkuda õmblemisteenuseid. Tänu WEFOCO organisatsiooni Eesti partnerile MTÜ Mondole (http://www.muudamaailma.ee/ ) ja Eesti Arengukoostöö arengu- ja humanitaarabiprogrammi rahastusele käis Eesti õpetaja Karin Luts 2012. aastal Keenias naistele õmblemiskoolitust korraldamas - WEFOCO naisterühmadest sai õmblemist õppida 15 naist. Nendest naistest kasvasid välja liidrid, kes võtsid enda peale nii kohalikele toetusprogrammis olevatele lastele koolivormide õmblemise kui ka teiste naiste koolitamise.

Tänu "Minu Keenia" müügitulule on koolist väljakukkunud tüdrukutele juba korraldatud mitmekuuline kursus, mida juhtis Karini koolitusel õmblemis- ja juhioskuste poolest silma paistnud keenia külanaine Sherry. Raamatu tulu abil on edaspidi plaanis jätkata õmbluskoolituste korraldamist nii naistele kui koolist väljakukkunud tüdrukutele.

Janika Tamm

Pille Gerhold Minu Brasiilia Sipelgajaht vihmametsas

minu_brasiilia

Raamatut ostes annetad 50 senti Maailma Toiduprogrammile (WFP) puudust kannatavate piirkondade elanike toetuseks.

Veetes kaks aastat Brasiilia vihmametsades, sain aru, et kõiki maailma probleeme ei ole võimalik lahendada. Aga mis siis, kui nälga enam poleks? Kui probleemidesse uppuvatel inimestel oleks vähemalt kõht täis? Ostes "Minu Brasiilia", annetad Maailma Toiduprogrammi (World Food Programme; WFP) kaudu 50 senti toiduabi sellesse maailmanurka, kus olukord on parasjagu kõige hullem. Ma tõepoolest usun, et nälg on maailma suurim lahendatav probleem. Aga ainult sel juhul, kui igaüks meist kaasa aitab. See on minu väike panus ja ma loodan, et Sa, hea lugeja, ühined minuga.

Pille Gerhold

5,00 €

Epp Petrone Marta varbad

marta_varbad

Seda raamatut ostes annetad 64 eurosenti, mis läheb hästi õppivate lastekodulaste stipendiumiks. Täpsemalt saab sellest heategevusprojektist lugeda lehelt www.dharma.ee.

10,00 €