Petrone raamatutund Rahva Raamatus

Neljapäeval, 29. jaanuaril kell 18–19 Viljandi Rahva Raamatus, reedel, 30. jaanuaril kell 18–19 Pärnu Rahva Raamatus ja pühapäeval, 1. veebruaril kell 13–14 Narva Rahva Raamatus – lugejatega kohtub Epp Petrone, kes tutvustab meie uusi raamatuid: “Minu” sarja, “Kirju” sarja ning laste- ja noortejutte.

Kohtumisnädalal (26. jaanuarist 1. veebruarini) on kohtumispoodides kõik Petrone Prindi uued raamatud 15% soodsamad.

Kommentaar

 1. Planeerisin minna pühapäeval Narva kohtumisele, kuid peale laupäeval ilmunud intervjuu lugemist kohalikust ajalehest “Põhjarannik,” kus Epp hoolimata pealiskaudsest vabandusest võrdleb tervel Ida-Virumaal käimist otseselt “viisavabalt” Venemaal käimisega, jätsin sinna minemata. Eriti kui arvestades praegu Venemaal toimuvat, on selline võrdlus Ida-Virumaa inimeste jaoks äärmiselt solvav ja kohatu. Jah, Ida-Virumaa on omanäoline ja kordumatu, aga ta on osa Eesti Vabariigist. Kleepida praegu ükskõik millisele Eesti piirkonnale lihtsalt Kalevipoja komble lauga lapiti virutades külge silt “Venemaa,” seda inimese poolt, kes on maailmas palju reisinud ja jätnud enesest asjade üle mõtleva inimese mulje, on väga tõsiselt pettumustvalmistav ja ebameeldiv!

 2. Vabandan veelkord, nagu tegin kohe ka seal intervjuus… sõna jõud on suur. Ma soovitasin seda mõtet selleks, et töötada Ida-Virumaa maine kallal teiste eestlaste jaoks. Võibolla siis ei tulnud see mõte välja… Panen selle vastuse siia ka. Küsimus oli, et kas ma üritaksin midagi Ida-Viru maakonnale soovitada.
  “Ma käisin eelmisel suvel Sillamäel, Narvas ja Narva-Jõesuus… Kui tagasi tulin, küsisid sõbrad Tartus kuidagi eriti põnevil häälega: “Noo, kuidas oli?” Ja see nende küsimuse erutunud toon inspireeris mulle vastuse: “Teate, nagu Venemaal ära käidud, aga ilma viisata!”
  Pärast mõtlesin, et huvitav, kas sellises väljendis oleks narvakatele midagi solvavat. Kas on selles eestlastele midagi solvavat? Igatahes on selles midagi nii meeldejäävat, et… Tont seda teab, äkki peaks siseturismis kasutama seda Narvasse kutsuvaks loosungiks? Ja armsad eestlased, kui te ei taha, et see oleks “nagu Venemaal käimine”, siis tuleb teil endal seda kanti rohkem külastada. Äkki siit annaks midagi arendada?

  Ja igaks juhuks vabandan, kui niimoodi öeldu kuidagi solvata võiks. Mina olen ühest küljest Eesti patrioot ja teisalt armastan Venemaad ka, olen õigeusku ja armastan mitmeid vene traditsioone. Oma peas ja südames suudan neid kahte ühendada ning arvan, et Virumaal elavate inimeste hulgas on palju minusuguseid.”

  Mul on Narva kohta palju mõtteid. Sellest üleeilsest kohtumisest rahvaga tekkis neid veel juurde.
  Mõtlen iseseisvalt ega ürita kellelegi meeldida. Aga mõtlen siiralt ja… loodan ikka, et tulete kohtuma, ütlete omakorda oma mõtted välja ja tekib dialoog.
  Boikotist dialoogi ei teki.

  Praegu tagasi mõeldes oma fraasile, peab ka aru saama sellest, et MINU JAOKS POLE VENEMAA SÕIMUSÕNA. Minu jaoks on kohatud stseen kultuuriline eripära, eksootika. Näiteks see, mismoodi on Narva poodides kõik sildid eesti keeles (seadus!) ja kõik müüjad automaatselt vene keeles (tegelik olukord antud aegruumis ehk poes), see on minu kui lõuna-eestlase jaoks põnev, “nagu välismaale sattumine”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga